Героична първа точка за Манолев и Кубан (видео)

Отборите на Терек и Кубан завършиха 1:1 в двубой от втория кръг на руското първенство. Мачът се игра на стадион "Ахмат-Арена" в Грозни, а титуляр за гостите беше българският национал Станислав Манолев. Неговият тим устиска равенството, след като от средата на второто полувреме игра с човек по-малко заради червен картон на Мохамед Рабиу.

Преди почивката интересните ситуации бяха твърде малко. Съперниците заложиха на много единоборства и зрителите видяха изобилие от нарушения. Все пак, в 32-ата минута Олег Иванов проби по левия фланг и подаде на Факундо Пирис, който отблизо откри резултата.

След почивката Кубан заигра по-смело и бързо успя да изравни. Лоренсо Мелгарехо се възползва от неразчетено излизане на вратаря Ярослав Годзюр и с глава се разписа за 1:1. В 66-ата минута Рабиу беше изгонен и Терек се настани изцяло в половината на гостите, но нов гол така и не падна.

Равенството в Грозни донесе първа точка за Кубан след загубата от Урал на старта. Терек има 2 точки.