Пресконференция на Николай Костов преди мача със Славия

Нов провал за Динамо М (видео)

Динамо (Москва) не можа да постигне победа и във втория си мач от началото на сезона. След загубата от шампиона Зенит на старта, днес "бяло-сините" се препънаха и срещу средняка Мордовия - 2:2. Срещата на "Арена Химки" премина при подчертано превъзходство на отбора на Андрей Кобелев, но гол от дузпа на резервата Митчъл Доналд донесе ценната точка на гостите от Саранск.

Динамо поведе в 12-ата минута чрез Алексей Ионов. Руският национал се разписа след центриране на Алексей Козлов. Мордовия изравни много бързо с попадение на централния нападател Евгений Луценко. В 28-ата минута домакините получиха дузпа за нарушение на Руслан Нахушев срещу Роман Зобнин. Зад топката застана Матийо Валбуена, който отново изведе Динамо напред.

След почивката московчани пропуснаха няколко добри положения и бяха наказани. Това стана в 82-ата минута, когато резервата Доналд се разписа от дузпа за нарушение на младия Егор Данилкин.

Дебют за Динамо записа защитникът Виталий Дяков, а след срещата старши треньорът Андрей Кобелев заяви, че е много разочарован от френския халф Вилиам Венкьор, който, по думите му, само се е разхождал по терена.