Головата фиеста на Божинов в Сърбия продължава (видео)

Валери Божинов продължава с блестящото си представяне за Партизан от началото на сезона. Днес "гробарите" разгромиха гостуващия Ягодина с 6:0 в среща от втория кръг на първенството, а българинът отбеляза два от головете, направи асистенция и беше един от най-силните футболисти в редиците на сръбския шампион.

Партизан реши всичко в двубоя само в рамките на 186 секунди, в които заби три безответни гола във вратата на гостите. Първите две попадения бяха дело на Божинов. Родният нападател откри резултата в 12-ата минута от спорна дузпа, а още при следващата атака на "черно-белите" се разписа с глава, след като засече добро центриране от левия фланг на Джордже Николич. В 15-ата минута Андрия Живкович беше точен за 3:0.

Преди важния мач срещу Стяуа от третия квалификационен кръг на Шампионската лига наставникът на Партизан Зоран Милинкович реши да даде почивка на Стефан Бабович, Дарко Брашанац и Мирослав Вуличевич. Мястото на последния зае Иван Бандаловски, но още в средата на първото полувреме той получи контузия и беше при нудително заменен.

След почивката домакините продължиха да се забавляват. Нинкович вкара за 4:0 в 50-ата минута, а последните два гола във вратата на Ягодина заби младият Иван Шапонджич.

Божинов остана на терена през всичките 90 минути, но не успя да запише хеттрик. Въпреки това, българинът обра овациите на публиката. Той вече има 3 гола от началото на сезона, а Партизан е лидер в класирането с 6 точки и голова разлика 10:0.

ПАРТИЗАН - ЯГОДИНА 6:0 (3:0)
1:0 Божинов (12) д.
2:0 Божинов (13)
3:0 Живкович (15)
4:0 Нинкович (50)
5:0 Шапонджич (71)
6:0 Шапонджич (80)

Снимки: blic.rs