Пресконференция на Николай Костов преди мача със Славия

Арсенал прегази Лион с шест гола, четири от които за девет минути (видео)

Арсенал направи на пух и прах Лион, побеждавайки френския тим с 6:0 на "Емиратс" във втория двубой от днешната програма на турнира за едноименната купа. Селекцията на Арсен Венгер бе с класи над противника си, като над всички бяха Месут Йозил, Оливие Жиру и Аарън Рамзи, които плетяха страхотни комбинации в предни позиции. Домакините решиха всичко в рамките на девет минути - между 29-ата и 38-ата, когато отбелязаха четири гола.

Първият шанс се откри пред гостите в 12-ата минута, когато Лаказет изведе по прекрасен начин Клинтън Н'жие, но Дамиан Мартинес успя да спаси.

В 29-ата минута започна фамозната 9-минутна лекция на Арсенал. Месут Йозил центрира от пряк свободен удар, а Жиру се извиси над всички и засече топката с... рамото си за 1:0. Пет минути след това Окслейд-Чембърлейн удвои, завършвайки светкавична контраатака на Арсенал. Асистенцията бе на Жиру, а английският национал стреля точно в далечния ъгъл. Секунди по-късно Алекс Иуоби направи преднината на домакините класическа. Рамзи намери младежа в наказателното поле, а той засече от движение. Веднага след това Иуоби за втори път бе точен, но попадението му бе отменено заради засада. В 38-ата минута Рамзи покачи на 4:0, след като засече на близката греда хитро подаване на Йозил. Топката чукна страничния стълб и влезе за пореден път във вратата на Антони Лопеш.

В 62-ата минута Рамзи, Жиру и Йозил отново не оставиха никакъв шанс на отбраната на Лион и германецът закръгли резултата на 5:0. Санти Касорла сложи точка пет минути преди края с гол от пряк свободен удар. До края гредата спря Чуба Акпом и спаси Лион от седми гол.

Утре турнирът продължава с мачовете Лион - Виляреал и Арсенал - Волфсбург.

Любопитното е, че новото попълнение на "топчиите" Петер Чех остана на скамейката и така и не взе участие в днешния двубой.

СЪСТАВИТЕ, СТАТИСТИКА И РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!