Безпощаден ЦСКА на "Армията" - "червените" показаха какво ги чака отборите от "В" група (видео+галерия)

ЦСКА разгроми с 5:1 Вихрен (Сандански) в контрола между двата отбора, която се проведе на стадион "Българска армия". Армейците тотално надиграха своя съперник, когото ще срещнат и в първенството на Югозападната "В" група, и съвсем спокойно можеха да спечелят с доста по-сериозен резултат.

Футболистите на Христо Янев, които дебютираха с новата си екипировка "Лото", откриха резултата още в 5-ата минута чрез Александър Александров. До средата на първата част те вече водеха с 4:0 след нови попадения на Йордан Йорданов, Преслав Йорданов и Станислав Маламов. В края на полувремето Ласков намали след точно изпълнена дузпа, а в началото на втората част Момчил Цветанов вкара последния гол в срещата.

Мачът започна със сериозен натиск на ЦСКА и силен шут на Александър Александров, който излезе в аут.

ЦСКА - Вихрен

Малко по-късно, в 5-ата минута, армейците откриха резултата. Преслав Йорданов получи пас отдясно в наказателното поле на санданчани и подаде добре към Александров, който изпревари футболист на Вихрен и отблизо реализира. Секунди по-късно топката за малко не посети за втори път мрежата на гостите след страхотно меле в малкото им наказателно поле.

Това се случи в 10-ата минута, когато Йордан Йорданов засече с глава центриране от корнер на близката греда и вкара за 2:0.

В 15-ата минута Преслав Йорданов отбеляза трети гол след брилянтен фалцов изстрел с десния крак извън наказателното поле. Футболистите на Христо Янев не спряха дотук. В 21-ата минута Ангел Грънчов осъществи пробив по дясното крило и намери непокрития Маламов, за когото не бе проблем да реализира ново попадение - 4:0 за ЦСКА.

Последва отпускане в армейските редици и в заключителните секунди на първата част Вихрен върна един гол. Даниел Пехливанов бе съборен в наказателното поле от Ангел Грънчов и реферът отсъди дузпа, която Ласков технично реализира.

След почивката футболистите в червено отново наложиха сериозен натиск и в 49-ата минута бяха близо до пети гол. Резервата Николай Цветков стреля от фаул, но и след намесата на стража на гостите Пангев топката се отби в напречната греда и излезе в корнер. След неговото изпълнение сантиметри не достигнаха на Маламов да реализира на празна врата.

Петото попадение дойде малко по-късно. В 52-ата минута Момчил Цветанов получи извеждащ пас леко вдясно и "копна" топката над излезлия да го пресрещне вратар на гостите за 5:1 за ЦСКА.

Само 180 секунди по-късно шут на Цветанов премина опасно близо покрай лявата греда на Пангев.

В 72-ата минута Костадин Кафтанов стреля отдалеч по земя и бе близо до целта, но Анатоли Господинов плонжира и изби в корнер. Армейците отговориха със самостоятелен пробив на Божилов, който завърши с шут в ръцете на вратаря. Секунди след тази ситуация Божилов можеше да се реваншира, когато бе изведен очи в очи с вратаря на Вихрен, но прехвърлящият му удар излезе в аут.

В 85-ата минута Вихрен застраши сериозно армейската врата, когато Владимиров изпусна сам срещу проявилия класа в тази ситуация Господинов.

Така ЦСКА постигна трета поредна победа в контролите си на стадион "Българска армия", която е и най-убедителната до този момент.

ЦСКА - ВИХРЕН 4:1