Милан удари Интер с феноменален гол (ВИДЕО)

Милан надви Интер с 1:0 в Шънджън в двубой от "Интернешънъл Чемпиънс Къп". В герой на дербито се превърна Филип Мексес, който се появи в игра след почивката и реши всичко с уникално изпълнение в 62-ата минута. Мачът бе интересен и поради факта, че за първи път наставникът на "росонерите" Синиша Михайлович се изправи срещу бившия си тим. Сръбският специалист премери сили със своя някогашен учител Роберто Манчини. Освен това двамата бяха съотборници в Сампдория в средата на 90-те години на миналия век.

Михайлович заложи на схема 4-3-1-2, като атаката се водеше от завърналите се Алесандро Матри и Мбайе Нианг. Зад тях в ролята на плеймейкър действаше японецът Кейсуке Хонда. От другата страна Манчо нареди своите в 4-2-3-1. Напред головете за "нерадзурите" търсеше най-вече бившият нападател на Еспаньол и Каляри Самуеле Лонго. И двама треньори заложиха в стартовите 11 на голяма част от резервните си състезатели.

Първото полувреме предложи приятен футбол, но липсваше солта на играта - головете. Първата опасност бе пред вратата на Интер, на която пазеше бившият аржентински национал Хуан Пабло Карисо. Новото попълнение на Милан Родриго Ели обаче прати топката с глава над вратата. Веднага след това се откри най-чистото положение преди почивката. То дойде в краката на Нианг, но французинът не успя да преодолее Карисо. В тези минути Дявола наложи натиск около наказателното поле на своите съграждани и малко по-късно Алекс прати топката в аут. В 32-ата минута Нианг отново показа неточен мерник. Една от редките опасности в наказателното поле на отбора на Михайлович дойде в 36-ата минута, когато португалецът Педро Делгадо се засуети пред Лопес. В ответната атака "росонерите" нахлуха мощно към целта, но Матри не подаде точно към чакащия на празна врата Нианг, а след това шампионът с Ювентус се скара на своя по-млад колега.

След почивката Синиша и Манчо направиха редица смени и на терена се появиха Антонио Ночерино, Филип Мексес, Луис Адриано, Карлос Бака, Рикардо Монтоливо, Джакомо Бонавентура, Самир Ханданович, Ернанес, Мауро Икарди, Андреа Ранокия, Фреди Гуарин и други от по-популярните имена в двата състава. В 62-ата минута се случи най-красивият момент в срещата. Мексес, който преди време реализира приказен гол със задна ножица срещу Андерлехт в Шампионската лига, отново напомни за реализаторските си умения. Попадението на централния защитник бе наистина феноменално. Той посрещна центриране от корнер и по подобие на Трифон Иванов от Кардиф забучи топката в далечния ъгъл. Акробатиката на французина пък бе копие на майсторските изпълнения на Златан Ибрахимович.

Веднага след този гол Милан бе близо до 2:0, но Карисо бе безпогрешен и с една ръка спаси мрежата си. В 88-ата минута Ночерино си изпусна нервите и след като срита здраво Жофри Кондогбия бе изгонен от главния съдия. Това не попречи на "росонерите", които бяха по-добри и заслужено спечелиха мача. На двата отбора им предстои по среща с колоса Реал Мадрид, като "черно-сините" първи ще кръстосат шпаги с мадридистите.

Милан - Интер 1:0