Реал влезе в ритъм и разби Ман Сити пред 100 000 в Мелбърн (видео)

Реал Мадрид разби Манчестър Сити с 4:1 пред близо 100 000 зрители в Мелбърн и спечели австралийското издание на "Интернешънъл Чемпиънс Къп". Карим Бензема (21'), Кристиано Роналдо (25') и Пепе (44') дадоха комфортен аванс на испанския гранд, а Туре Яя намали от дузпа в самия край на първата част. След почивката Денис Черишев (73') оформи изразителния успех на Реал.

Рафаел Бенитес заложи на оптимален стартов състав, в който на вратата започна Кейлор Навас, а в предни позиции бе експлозивното трио Бейл, Бензема, Роналдо.

Фабиан Делф дебютира за Манчестър Сити, а другото ново попълнение на "гражданите" - Рахим Стърлинг, започна на върха на атаката. Слабото звено на селекцията на Мануел Пелегрини бе центъра на отбраната, където стартираха 16-годишният Камерън Хъмфрис и 20-годишният Джейсън Денайър.

"Гражданите" започнаха по-добре този двубой и в 9-ата минута Стърлинг  проби отляво и нахлу в наказателното поле, където падна, след като Пепе протегна ръка към рамото му. Бившият играч на Ливърпул, който отново бе често освиркван днес, претендираше за дузпа, но сигнал не последва. Минута след това напрежението в наказателното поле на Реал отново се повиши, след като Рамос изчисти топката под носа на Туре Яя, който пък се сблъска с Навас. Последва силен удар на Давид Силва, след който топката премина над напречната греда.
След около 20 минути игра новото попълнение на Манчестър Сити Фабиан Делф получи разтежение и напусна принудително терена, заменен от Хесус Навас.
В 21-ата минута, при първата си по-опасна атака, Реал откри резултата. Карвахал проби по десния фланг, след което центрира добре, а Бензема засече технично от въздуха, пращайки топката в далечния на Харт ъгъл. Само три минути след това Кристиано Роналдо удвои. Кроос изведе португалеца зад отбраната на Сити, CR7 овладя добре, след което прехвърли Харт, който първоначално изби топката, но тя все пак премина голлинията.
В следващите минути Реал наложи пълен контрол, като Иско и Бейл пропуснаха да направят преднината на селекцията на Рафаел Бенитес класическа. Това се случи минута преди края на първата част, когато Пепе засече с глава центриране от корнер на Иско - 3:0.
В добавеното време на първата част "гражданите" получиха подарък от главния съдия, който отсъди скандална дузпа заради игра с ръка на Рамос. Повторенията обаче показаха, че този епизод бе извън наказателното поле, а на всичко отгоре Стърлинг игра с ръка преди бранителя на Реал. Туре Яя бе точен от бялата точка.
За началото на втората част в игра за Реал се появиха Хесе, Варан, Данило и Касeмиро.
В 50-ата минута Давид Силва пропусна добра възможност да вкара втори гол за Сити, след като бе изведен добре от Насри, но ударът на испанеца бе блокиран от Марсело. Няколко минути след това Роналдо бе изведен отново зад отбраната и тази атака щеше да завърши със сигурен гол, но страничният рефер маркира спорна засада на португалеца.
Кристиано и Варан пропуснаха нови две чудесни възможности, а в 65-ата минута голямата звезда на Реал бе заменен. Въпреки това "белите" вкараха нов гол в 73-ата минута, когато Черишев засече отблизо центриране на Иско.
Така Реал Мадрид спечели "Интернешънъл Чемпиънс Къп Австралия",  Рома завърши на втора позиция, докато Манчестър Сити е трети. Кристиано Роналдо пък бе избран за играч на мача днес.
СЪСТАВИТЕ И РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!