Пиронкова вече е на 1/4-финал в Истанбул

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в Истанбул (Турция) с награден фонд 250 хиляди долара. Поставената под номер 8 Пиронкова надделя над японката Куруми Нара с 6:3, 1:6, 6:1 след 104 минути игра.

В първия сет имаше общо осем пробива в девет гейма, като пловдивчанката успя веднъж да задържи подаването си за 4:2 и това се оказа решаващо. Заемащата 42-ата позиция в ранглистата българка поведе с 1:0 във втората част, след което Нара взе седем поредни гейма, с което изравни резултата и дръпна с 1:0 в решаващия трети сет. Със серия от шест последователни гейма Пиронкова стигна до обрата и до крайната победа. Така 27-годишната българка си осигури 60 точки за световната ранглиста и 6175 долара. В търсене на трето класиране на полуфинал в турнира след 2005 и 2008 година пловдивчанката ще срещне Урсула Радванска (Полша).

24-годишната Радванска е 99-а в класацията на WТА, но е достигала до 29-ото място през октомври 2012 година. Тя има един финал в турнирите на WТА в Хертогенбош през 2012 година и е заработила малко над 1,7 милиона долара от наградни фондове като професионалистка. Двете не са се срещали досега.