Усилията на Берое не дадоха резултат - България остана без отбор в евротурнирите (видео)

Кошмарът за българския футбол през лятото на 2015 г. придоби своя завършен вид, след като и Берое отпадна във втория предварителен кръг на Лига Европа. Старозагорци се представиха достойно в реванша и завършиха 0:0 с Брьондби в Дания, но загубата с 0:1 в Стара Загора преди седмица ги изхвърли от надпреварата. Българите могат да съжаляват за този резултат, тъй като в 78-ата минута Спас Делев направи непростим пропуск. По този начин страната ни остава без представител в евротурнирите едва на 23 юли.

Равносметката от тазгодишното участие на тимовете ни в квалификациите на Шампионската лига и Лига Европа е плачевна - 2 победи, 4 равенства и 4 загуби. Именно старозагорци донесоха двата успеха за България, след като надвиха литовския Атлантас в предишната фаза.

В началните минути на днешния двубой играта бе равностойна, а головите положения липсваха. Направиха впечатление грубите нарушения на футболисти от датския тим и трите жълти картона до 20-ата минута. В 26-ата минута старозагорци организираха добра атака, но завършващият удар на Георги Божилов премина много далеч от целта.

В 39-ата минута Божилов успя да настрои мерника си и намери очертанията на вратата, но Храдецки нямаше проблем да улови кълбото. В последните секунди на първата част домакините отговориха с точен изстрел на Пуки, но Благой Макенджиев не бе затруднен.

След почивката футболистите на Берое успяха да изнесат играта в половината на датчаните, но им липсваше идея в последната третина на терена. Едва в 61-ата минута Елиаш отправи удар с глава, който обаче не бе точен. В 66-ата минута атака на Брьондби завърши с шут на Ларсон, но топката излезе в аут.

Две минути по-късно Делев най-после получи повече пространство, успя да се освободи и стреля, но Храдецки улови. Секудни по-късно вратарят отново отрази удар на Делев в очертанията на вратата.

Чак в последните 15-ина минути футболистите на Петър Хубчев се активизираха и бяха много близо до бленувания гол. В 78-ата минута Елиаш проби в наказателното поле и подаде към Делев, който подложи крак, но прати топката над напречната греда, въпреки че вратата пред него бе опразнена. Малко след това изстрел с глава на Иво Иванов профуча на сантиметри край страничната греда. Холст от датския тим отговори с опасен шут, но Макенджиев отново запази вратата си суха.

Силите на Берое не стигнаха за натиск в заключителната фаза на двубоя и с две победи, едно равенство и една загубаха те се сбогуваха с европейските клубни турнири.

БРЬОНДБИ - БЕРОЕ 0:0

БРЬОНДБИ (4-3-3): Храдецки, Албрехтсен, Ларсон, Дурмиси; Йорнсков, Пири, Хюлсагер; Пуки (79-Холаст), Елмандер, Рашани (58-Ериксон), Ньоргаард
Старши треньор: Томас Франк