Селтик разби исландци за едно полувреме (видео)

Селтик разгроми с 4:1 като гост исландския Стярнан в среща-реванш от втория квалификационен кръг на Шампионската лига. По този начин "детелините" продължават напред с общ резултат 6:1, а следващият им съперник ще е казахстанският Карабах.

Домакините от Исландия изненадващо поведоха с попадение на Олафур Карл Финсен в 7-ата минута, но в 33-ата Нир Битон изравни, а през второто полувреме Селтик заби още три гола. Чарли Мългрю беше точен в 49-ата минута, преди в края на двубоя Лий Грифитс и Стефан Йохансен да направят успеха на шотландския гранд по-убедителен.

СТЯРНАН - СЕЛТИК 1:4 (1:1)
1:0 Финсен (7)
1:1 Битон (33)
1:2 Мългрю (49)
1:3 Грифитс (88)
1:4 Йохансен (90)

* Селтик продължава в третия квалификационен кръг с общ резултат 6:1