Лех пак би Сараево, БАТЕ оцеля в Ейре (видео)

Лех (Познан) победи с 1:0 босненския ФК Сараево и си гарантира място в третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Бившият тим на Александър Тонев си свърши работата още преди седмица, когато спечели като гост с 2:0. Днес Лех поведе още в 6-ата минута с попадение на шотландеца Бари Дъглас и до края на двубоя нямаше никакви проблеми.

Доста по-сложна беше задачата на БАТЕ Борисов. Беларуският тим, който се превърна в редовен участник в груповата фаза на евротурнирите, трябваше да трепери до последно срещу скромния ирландски Дъндолк. Мачът в Ейре завърши без голове и БАТЕ продължи с общ резултат 2:1.

За третия квалификационен кръг се класира и Карабах. Първенецът на Казахстан спечели като гост на Рудар (Плевля) с 1:0 и след 0:0 в първия мач елиминира черногорците. Скъпоценното попадение отбеляза Рейналдо в 56-ата минута.

ЛЕХ - ФК САРАЕВО 1:0 (1:0)
1:0 Дъглас (6)