"Тенисът – спорт за всички" събра малчугани на кортовете на "Дема"

На 20 и 21 юли спортен комплекс "Дема" в София беше домакин на първия турнир от програмата на БФ Тенис и Министерството на младежта и спорта „Тенисът – спорт за всички“. Общо 39 момчета и момичета се включиха в регионалното първенство до 10 години, като малчуганите представляваха 14 клуба от Софийски регион.

Малките тенисисти показаха завидна издръжливост и въпреки високите температури дадоха най-доброто от себе си. При момичетата най–добре се представи Елеонора Николова (1882). Тя победи Габриела Стоянова (СБС) с 4:1, 4:1. Трето място заеха Каталина Петрова (15-40) и Венета Генчева (Диана).

При момчетата първото място спечели Маркъс Марков (Диана), които надигра Давид Славчев (ЛС) с 4:1, 4:2. Третото място си поделиха Калоян Стоянов (ЛС) и Мартин Стефанов (Банкя).

На финала в утешителния турнир Яна Йорданова (Проспорт) победи Виктория Санкийска (Диана) с 6:3, а на трето място са Биляна Милчева (ЛС) и Нора Ловкова (Сам).

В утешителния турнир на момчетата грамота за първо място заслужи Христян Божилов (ЛС) с победа над Пиер Петров с 6:3.

Всички призьори от основната схема получиха купи и предметни награди, а тези от утешителния турнир - грамоти и спортни сувенири.