17-годишен стана герой във втори пореден мач на ЦСКА, 14-годишен - с дебют (видео+галерия)

ЦСКА постигна втора поредна победа в предсезонните си контроли на стадион "Българска армия", след като футболистите на треньора Христо Янев надиграха с 3:1 третодивизионния Марица (Пловдив).

Домакините откриха резултата чрез Владислав Узунов в 18-ата минута, а четири минути след почивката резервата Костадин Хазуров удвои. В 56-ата минута опитният Георги Стефанов вкара за Марица, а в добавеното от рефера продължение Николай Цветков подпечата успеха за своя отбор.

Героите на вечерта обаче бяха двама юноши на червените - 17-годишният Павел Головодов, който асистира брилянтно за първите два гола на своя тим, и 14-годишният централен защитник Валентин Антов - появил се в последните 20 минути на двубоя. За крилото от ДЮШ това бе втора впечатляваща изява в рамките на няколко дни, тъй като в предишната проверка на тима срещу състава на Оборище (Панагюрище) вкара попадението за победното 1:0.

ЦСКА - Марица Пл

На вратата като титуляр в днешната среща пък започна друг 17-годишен футболист - Слави Петров.

Двубоят ще се запомни и с трите греди, които играчите на домакините уцелиха през първата част.

Армейците започнаха по-добре срещата и в 5-ата минута пред Головодов се откри добра възможност за стрелба, но шутът на младока от 17 метра излезе в аут.

В 11-та минута домакините организираха добра атака отдясно, при която Радой Божилов върна топката към Йордан Йорданов, който стреля, но над вратата.

Малко по-късно, в 18-ата минута, ЦСКА откри резултата. Борис Галчев отне топката от футболист на Марица, подаде към непокрития Головодов на лявото крило. От своя страна младокът не прояви егоизъм да стреля, а предпочете да подаде към своя съотборник Владислав Узунов, който вкара след шут по земя с левия крак - 1:0 за ЦСКА.

В 26-ата минута силен изстрел на Галчев от далечна дистанция затрудни Георгиев, но пловдивският страж успя да избие в корнер. Само 180 секунди по-късно армейците за малко не отбелязаха втори гол. Божилов подаде към голмайстора Узунов, който шутира от 18-19 метра с левия крак по земя, но топката срещна лявата греда зад Георгиев.

В 36-ата минута футболистите на Христо Янев нацелиха втора греда. Това стори Преслав Йорданов, който се освободи добре от защитник на Марица и стреля по диагонал, но в десния дирек.

Само шест минути по-късно ЦСКА записа трета греда в своята сметка. Галчев изведе великолепно Йордан Йорданов леко вляво, халфът шутира в близкия ъгъл на Георгиев, но уцели десния страничен стълб. Секунди по-късно Преслав Йорданов стреля технично, но Георгиев плонжира и изби.

Четири минути след почивката червените удвоиха своята преднина след брилянтна атака. Галчев получи топката пред наказателното поле на гостите, подаде с пета към Головодов, който с едно докосване намери резервата Костадин Хазуров и за централния нападател не бе проблем да реализира - 2:0 за ЦСКА.

В 56-ата минута Марица върна едно попадение. Резервата Георги Стефанов овладя дълъг пас на около 20 метра пред вратата на червените, стреля с десния крак и след рикошет в крака на Бранеков топката прехвърли Слави Петров за 2:1.

Само четири минути по-късно дебютиралият с екипа на ЦСКА Момчил Цветанов направи невероятен пропуск. Самир Аясс проби отляво и подаде към намиращия се на метър пред голлинията Цветанов, който, незнайно как, вместо в празната врата стреля над напречната греда.

В 69-ата минута в игра за ЦСКА се появи 14-годишния централен защитник Валентин Антов, който смени Божидар Чорбаджийски.

В 76-ата минута Милен Кикарин преодоля няколко противникови футболисти по дясното крило и подаде към Хазуров, който стреля над вратата. Натискът на армейците даде резултат в последните секунди на двубоя, когато Цветанов изведе Николай Цветков, а той от своя страна преодоля пловдивския страж и на празна врата оформи крайното 3:1 за ЦСКА.

ЦСКА - МАРИЦА 3:1