ПСЖ разпиля Фиорентина, младок засенчи Ибра (видео)

Пари Сен Жермен показа класа и записа втора победа в турнира International Champions Cup. Отборът на Лоран Блан се наложи над Фиорентина с 4:2, след като в предишния си двубой се справи с Бенфика (3:2). Златан Ибрахимович започна като титуляр и отбеляза едно от попаденията, но овациите на публиката на "Ред Бул Арена" в Ню Джърси обра младокът Жан-Кевин Аугустин, който се разписа на два пъти и беше най-добрият футболист на терена.

Освен Ибра, в стартовия състав на ПСЖ се появиха Блес Матюиди и Грегори ван дер Вийл, но Тиаго Силва, Давид Луиш и Единсон Кавани гледаха от трибуните. Марио Гомес поведе атаката на Фиорентина в неофициалния дебют на новия треньор Пауло Соуса.

"Виолетовите" можеха да открият резултата в 11-ата минута, но гредата спаси Кевин Трап след мощен удар на Николо Фаци. В средата на полувремето Ибрахимович пропусна за ПСЖ, но в 36-ата минута след комбинация между него и Ван дер Вийл топката стигна до Матюиди и френският национал опъна мрежата. Само 6 минути по-късно Матюиди влезе в ролята на асистент, като намери Аугустин, който отблизо не сбърка.

След час игра испанският ветеран Хоакин Санчес намали с бомбен шут от около 30 метра. Малко след това Лукас Моура центрира към Ибрахимович и шведът направи 3:1. Четвъртото попадение за френския шампион реализира Аугустин с хубав далечен изстрел, а доскоро контузеният Джузепе Роси вкара дузпа в 79-ата минута, правейки загубата на Фиорентина по-почетна.

ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН - ФИОРЕНТИНА 4:2
1:0 Матюиди (36)
2:0 Аугустин (41)
2:1 Хоакин (60)
3:1 Ибрахимович (69)
4:1 Аугустин (76)
4:2 Роси (79) д.