Гьотце донесе успех на Байерн над Интер (видео)

Отборът на Байерн (Мюнхен) спечели минимална победа с 1:0 над Интер в приятелска среща, играна пред около 37 хиляди зрители в Шанхай. Марио Гьотце се разписа в 80-ата минута след груба неточност при подредбата на "черно-синята" отбрана.

Германският шампион атакуваше почти през цялото първо полувреме. Въпреки това опитите на баварците донесоха едва две-три по-интересни положения пред вратата на миланския тим. В 12-ата минута Томас Мюлер излезе на добра позиция, но ударът му беше блокиран. В 21-ата новото попълнение Дъглас Коща също беше спрян от защитник при опит за изстрел.

В 24-ата реферът подмина откровено грубо нарушение на Мартин Монтоя срещу Роберт Левандовски, който се откъсваше сам срещу вратаря Самир Ханданович. В 32-ата Мюлер излезе очи в очи срещу стража, подаде към Филип Лаам, но след насочването топката беше избита от голлинията от Жейсон Мурийо. Минутка преди почивката Коща направи добър рейд отдясно, асистира към Мюлер, а след удара на световния шампион топката премина на метър от гредата в аут.

И през втората част темпото продължи да бъде диктувано от мюнхенския състав. Италианците дори не приближиха опасно вратата на своя съперник. Същевременно акциите на германците не носеха достатъчна заплаха. Пиер-Емил Хьойберг стреля опасно от пряк свободен удар в 57-ата минута. Топката облиза гредата и излезе в корнер. В 61-ата Гьотце прескочи топката, ала Левандовски беше неподготвен и шутира над гредата.

Три минути по-късно Себастиан Роде разочарова с изпълнението си от много добра позиция. В 80-ата минута Интер допусна фрапантна грешка в отбрана. Роде нямаше как да не види откъсващия се абсолютно сам Гьотце, който имаше достатъчно време да финтира вратаря и да насочи в мрежата - 1:0. В 88-ата Дейвид Алаба първо си помогна с ръка при овладяването на топката, а след това извърши неспортсменско нарушение, но съдията го пощади.