Брьондби започна със загуба в първенството на Дания

Съперникът на Берое в турнира Лига Европа - Брьондби, записа поражение в първия кръг на новото първенство в Дания. Столичани загубиха с 1:2 при гостуването си на Орхус.

Мате Ватсадзе откри резултата в полза на домакините в осмата минута, но финландецът Теему Пуки изравни в последните секунди на първото полувреме.

Орхус се добра до крайния успех чрез ново попадение на грузинеца Ватсадзе в 57-ата минута.

Първата среща между Берое и Брьондби в Стара Загора беше спечелена от датчаните с 1:0. Реваншът ще се проведе на 23 юли в Копенхаген.

състав на Брьондби: Храдецки, Ларсон, Дурмиси, Думич, Агер, Йорнскьов (63-Елмандер), Пхири, Норгаард (75-Симановски), Пуки, Рашани (44-Ериксон), Хулсагер.