Пореден мач за Тодор Неделев

Единственият българин в Първа Бундеслига Тодор Неделев записа 45 минути в контролата на Майнц 05 със Сент Етиен в Албервил, завършила 1:1. Бившият играч на Ботев (Пловдив) се появи на почивката и отново действаше на позицията зад централния нападател, където новият старши треньор Мартин Шмит го налага. Германците поведоха през първото полувреме след гол на Кристиан Клеменс в 27-ата минута, а в 74-ата минута Жерол Ниемек изравни за петия в Лига 1 за миналия сезон.

Майнц 05 е на подготовка във Франция и идната сряда (22 юли) ще премери сили и с Монако.

СЕНТ ЕТИЕН - МАЙНЦ 05 1:1
0:1 Клеменс (27)
1:1 Ниемек (74)