България - Люксембург вече 4-0, нашите нямат загубен сет

България поведе с 4:0 победи при гостуването си на Люксембург в мача от втория кръг в група II на зона Европа-Африка за "Купа Дейвис", неофициално световно отборно първенство по тенис за мъже. Димитър Кутровски надделя над първата ракета на домакините Уго Настаси с 6:4, 6:2 за 72 минути. Българинът не даде нито една възможност за пробив на съперника си. Той поведе с 2:0 още в началото и запази преднината си до края на първия сет. Във втората част софиянецът дръпна с 5:1, което беше достатъчно за успеха.

В последния сингъл от двубоя срещу Люксембург Тихомир Грозданов ще играе срещу Алекс Кнаф. България вече си осигури крайната победа и през септември ще играе плейоф за класиране в в група I срещу победитeля от мача между Унгария и Босна и Херцеговина.

Мач от втория кръг в група II на зона Европа-Африка за "Купа "Дейвис, неофициално световно отборно първенство по тенис за мъже:

Люксембург - България - 0:4