СДВР с извънреден брифинг дали ще бъдат допуснати фенове на Левски за дербито с ЦСКА-София

ПСЖ обърна Бенфика без големите си звезди (видео)

С гол на защитника Люка Дин в 79-ата минута Пари Сен Жермен победи Бенфика с 3:2 в първия си мач от турнира International Champions Cuр, игран в Торонто. Френският тим направи пълен обрат, след като на почивката губеше с 1:2. Парижани пристигнаха в Канада без повечето си звезди, начело със Златан Ибрахимович, Единсон Кавани, Есекиел Лавеци, Давид Луис и Марко Верати. Въпреки това, съставът на Лоран Блан показа атрактивен футбол, а някои от младоците оставиха отлични впечатления с играта си. Един от тях - Жан-Кевин Агустин, откри резултата в 29-ата минута, но в 34-ата Талиска изравни. Не след дълго Жонас даде аванс на Бенфика, вкарвайки на празна врата след пас на Николас Гайтан.

След почивката ПСЖ доминираше и Лукас Моура реализира дузпа за 2:2 в 64-ата минута, а Дин донесе успеха на французите с мощен шут от десетина метра, който резервният страж на Бенфика Пауло Лопеш изби, но топката все пак влетя във вратата. В самия край на мача Салваторе Сиригу отрази шут на Нелсон Оливейра.

"Играхме с много млади футболисти и не мога да не съм доволен от тях", каза след срещата Блан.

Двубоят беше изгледан от около 18 000 зрители, а по-голямата част от тях подкрепяха Бенфика.

БЕНФИКА - ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН 2:3 (2:1)
0:1 Агустин (29)
1:1 Талиска (34)
2:1 Жонас (42)
2:2 Моура (64) д.