И отново Курьор: Черно море се измъкна в 93-ата минута срещу Пирин в Благоевград (видео)

Пирин и Черно море изиграха динамичен двубой от първия кръг на "А" група, който след много битка и емоции завърши 1:1. Благоевградчани откриха резултата чрез Мартин Тошев в 55-ата минута, но в последните секунди на даденото от рефера четириминутно продължение Матиас Курьор изравни. Така халфът от Мартиника вкара втори изключително важен гол за своя отбор, след като се разписа през седмицата и срещу Динамо (Минск).

Гостите от Варна можеха да открият резултата още в 3-ата минута, когато Вареа намери непокрития Бургхард, но стражът на благоевградчани Красимир Костов спаси опасния шут на поляка.

В 18-ата минута защитникът на моряците Михаил Венков забрави да се изтегли навреме и по този начин позволи на Мартин Тошев да нахлуе отляво в наказателното поле на гостите. Последва центриране по земя, което срещна ръката на падналия Стефан Станчев и домакините поискаха дузпа, но реферът Никола Попов прецени, че такава няма.

В 29-ата минута Пирин бе много близо до гол. Тошев получи отличен извеждащ пас зад гърба на централните защитници и стреля по диагонал, но уцели дясната греда. Само шест минути по-късно нова добра възможност за орлетата завърши с шут на Тасев в ръцете на Китанов. В тази ситуация халфът на домакините можеше да избере далеч по-правилното решение и да подаде към оставения непокрит Тошев, който излизаше очи в очи с вратаря на моряците.

Черно море отговори подобаващо в 39-ата минута, когато след шут и рикошет топката стигна до Матиас Курьор, който стреля с глава, но покрай вратата на орлетата.

След почивката Пирин наложи надмощие и в 55-ата минута стигна до гол. Тони Тасев получи топката на скорост по дясното крило, финтира Венков и стреля по земя. Китанов изби, но при добавката от 5 метра Мартин Тошев не остави шансове на вратаря и вкара първото попадение за благоевградчани в "А" група през този сезон.

Само 180 сикунди по-късно Благой Наков можеше да вкара атрактивен гол със задна ножица, но топката мина над напречната греда.

В 62-ата минута Пирин като по чудо не поведе с 2:0. След бърза контраатака Тошев изведе брилянтно Илия Карапетров очи в очи с Китанов, но фланговият футболист на домакините шутира в аут.

От тук до края на двубоя футболистите на Никола Спасов се активизираха и на свой ред създадоха няколко добри положения за гол.

Първото от тях бе в 64-ата минута. Това стори Курьор, който шутира без забавяне от 11 метра, но топката срещна напречната греда. Секунди след това последва изстрел и на Бурабия, но Костов спаси.

Така се стигна до 93-ата минута, в която Бурабия центрира отляво, Курьор се измъкна от отбраната на домакините и с техничен изстрел отблизо оформи крайното 1:1.