Ново разочарование за Берое (видео)

Отборът на Берое отново разочарова, след като записа домакинско 0:0 срещу новака Монтана в последна среща от първия кръг на "А" група. Този резултат дойде само три дни след загубата с 0:1 от Брьондби в Лига Европа. Домакините пропиляха няколко възможности за гол в днешната среща, но най-сериозен пропуск направи халфът на гостите Борислав Балджийски преди почивката.

Старозагорци овладяха инициативата в началото на двубоя, но първи удар към една от двете врати бе нанесен от гостите в 18-ата минута. Тогава Йордан Тодоров проби отдясно и върна към наказателното поле, където Балджийски стреля, но прати топката високо в аут. В 20-ата минута и Иван Минчев изпробва късмета си от около 30 метра, но също не бе точен.

Домакините отговориха с опасен шут на Спас Делев в 22-ата минута, но кълбото отново прелетя над напречната греда. В 31-ата минута своя късмет, без успех, изпробва и Георги Божилов. Пет минути по-късно атакуващият играч на Берое успя да подобри мерника си и да нанесе първи точен удар в срещата, но Христо Иванов улови.

Две минути след това Балджийски излезе зад защитата и отправи изстрел, но Благой Макенджиев успя да избие. Минута по-късно халфът отново бе изведен очи в очи със стража на старозагорци, успя да го преодолее, но вместо да прати топката в опразнената врата стреля в аут.

В ответната атака силен шут на Делев профуча на сантиметри от страничната греда на вратата на Монтана. Минута преди края на първата част Делев засече с глава центриране на Божилов, но отново не успя да се разпише.

В 52-ата минута отново Балджийски бе в центъра на събитията, но този път слабият му удар бе уловен без проблеми от Макенджиев.

В следващите минути футболистите на Петър Хубчев опитаха да осъществят натиск, но все така не успяваха да продолеят компактната отбрана на гостите. В 65-ата минута Жуниор Мапуку опита да изненада Иванов с далечен шут, но стражът спаси. Три минути след това Иво Иванов нанесе удар с глава след центриране от корнер, но вратарят на Монтана отново не се пропука. В 75-ата минута и Божилов не успя да продолее Иванов с удар отдалеч. След него Мапуку също не успя да се разпише с шут от малък ъгъл.