ЦСКА (М) извади коза "Миланов" и не сбърка (видео)

Българският национал Георги Миланов изигра ключова роля за успешния старт на ЦСКА (Москва) в новия сезон на руската Премиер Лига. "Армейците" се наложиха с 1:0 над Рубин (Казан) у дома с късен гол на Ахмед Муса в 87-ата минута след ефектна асистенция на Миланов, който се беше появил като смяна четири минути по-рано. Столичани имаха тотално превъзходство, но три греди и няколко спасявания на вратаря на Рубин оставиха развръзката за последните минути. Благой Георгиев не взе участие за казанци заради травма.

Наставникът на сребърните медалисти Леонид Слуцкий не намери място за Миланов в стартовите си 11, като предпочете Зоран Тошич, Алан Дзагоев и Роман Ерьоменко да бъдат зад гърба на Муса. Домакините не дадоха шанс на своя опонент и го засипаха с 20 изстрела, от които обаче в мрежата влезе чак последният три минути преди края. През първото полувреме на три пъти гредите спасяваха Рубин след два далечни шута на Понтус Вернблум и един на Тошич. Когато пък шутовете изглеждаха неспасяеми дори и от гредите, Сергей Рижиков под рамката на гостуващия тим правеше чудеса.

ЦСКА играеше добре, макар попадението да не падаше. Това и накара Слуцкий да направи първата си рокада чак в 83-ата минута, като тя беше на Миланов, който зае мястото на Тошич. Това се оказа изключително точно решение, защото в 87-ата минута бившият капитан на Литекс хитро изведе Муса зад отбраната и младият нигериец вдигна на крака привържениците на "Арена Химки".

Това беше вторият двубой от кръга, след като шампионатът започна в петък с равенството 2:2 между Спартак (Москва) и Уфа. От 21,00 часа днес Ростов приема Терек, а останалите мачове ще се изиграят в неделя и понеделник.

След седмица ЦСКА гостува на Криля Советов.