Байерн сгази Валенсия като на шега (видео)

Германският шампион Байерн (Мюнхен) изигра много силен мач и разгроми Валенсия с 4:1 в първата от трите си контроли на китайска земя. Томас Мюлер беше точен на два пъти на Олимпийския стадион в Пекин, а по веднъж се разписаха Тиаго Алкантара и Роберт Левандовски, докато Родриго Морено реализира единственото попадение на сметката на испанците. Отделно мюнхенци удариха и две греди. Успехът на баварците идва седмица след разочароващото им представяне на четиристранния турнир в Мьонхенгладбах, където те завършиха последни след две загуби. За Валенсия пък това е първо поражение в летните проверки, като досега тимът нямаше дори допуснат гол.
Джосеп Гуардиола избра да започне с новите Свен Улрайх и Дъглас Коща, както и с Мюлер на върха на атаката, докато колегата му Нуно Санто очакваше голове от Санти Мина и Родриго Морено. Байерн действаше в 4-1-4-1 с Лаам като дясно крило и Дейвид Алаба като централен бранител, а "прилепите" заложиха на 4-2-3-1.
Отлични впечатления с изявите си остави закупеният от Шахтьор (Донецк) Коща, който не даде миг почивка на играчите на Валенсия по лявото крило и подаде за третия гол. Също доста активен беше и Лаам на другото крило, доказателство за което са двете му асистенции към Мюлер. Испанците бяха далеч от формата на Байерн в тази среща и се отличиха само с две-три опасни положения.
Германците започнаха много по-добре и овладяха топката. Така се стигна до 16-ата минута, в която Лаам подаде към Мюлер и голаджията хвана неподготвен вратаря Йоел Родригес - 1:0. В 22-ата минута Дъглас Коща центрира към Тиаго Алкантара, който отклони топката в страничния стълб.
В 27-ата минута обаче Валенсия изравни при може би първата си по-сериозна атака. Родриго де Паул беше оставен да центрира спокойно и с още по-голяма лекота Морено насочи топката в мрежата за 1:1.
Първенецът на Германия продължи да бъде по-активният и Дъглас Коща стреля опасно с левия крак.
Валенсия издебна на контраатака в 36-ата минута и Санти Мина излезе сам срещу Улрайх по диагонала, но новият страж на германците спаси. Няколко минути по-късно Чаби Алонсо получи добра топка на дъгата, но стреля разочароващо в аут.
В заключителните секунди на първата част Лаам отново изведе Мюлер на стрелкова позиция и нападателят пак не сгреши - 2:1.
Байерн не изпусна контрола и в началото на второто полувреме и в 54-ата минута поредното опасно включване на Дъглас Коща завърши с перфектно подаване към Тиаго за 3:1.
Постепенно в игра влязоха много нови футболисти, а един от тях беше Левандовски. В 69-ата минута полякът накара цялата защита в бяло да го изгледа как реализира четвъртия гол с прецизен шут по диагонала. След него Пиер-Емил Хьойберг удари гредата, пропускайки да покачи на 5:1.
Следващата контрола на Байерн е във вторник (21 юли) срещу Интер в Шанхай (15,00 часа), а на Валенсия предстои сблъсък с ПСВ Айндховен на 25 юли.