Ботев (Враца) развали празника в Плевен

Ботев (Враца) удари Спартак насред Плевен и развали представянето на новака в „Б” група пред собствената му публика. Врачани биха с 2:1, като освен това изпуснаха 4-5 чисти положения за гол във вратата на домакините, а веднъж реферът от Плевен не даде дузпа за нарушение срещу Валдемар Стоянов. Припомням, че преди дни плевенчани победиха ЦСКА в контрола, с което загатнаха за добрата си моментна форма. В проверката днес обаче врачани бяха отборът, който доминираше на терена.

„Ботев” започна надъхано третата контрола от подготовката си и до 30-ата минута вече водеше уверено след попадения на Валдемар Стоянов /15/ и Ангел Русев /29/. В 40-ата мин., след пресилено отсъждане на пряк свободен удар, „Спартак” намали резултата на 1:2.

След почивката врачани хванаха на контри домакините, но пропуснаха няколко изгодни положения. По веднъж сами срещу вратаря на плевенчани бяха изведени Дилян Димитров и Валдемар Стоянов, но те пропуснаха, а веднъж и съдията спести да отсъди дузпа за врачани.

Титулярите на Ботев: Веселин Цветковски /к/, Георги Мечечиев, Георги Иванов, Раиф Мурадов, Георги Георгиев, Милен Василев, Дилян Димитров, Деян Борисов, Цветан Версанов, Ангел Русев и Валдемар Стоянов
/след почивката в игра влязоха: Георги Василев, Никола Мицански, Николай Велков, Любослав Петров и Камен Каменов/.