След битка Ботев (Пд) и Левски започнаха без победа (видео+галерия)

Отборите на Ботев (Пловдив) и Левски започнаха сезон 2015/2016 година в "А" група без победа, но и без поражение. Пред пълните трибуни в "Коматево" двата тима завършиха 1:1. Попаденията отбелязаха двама от дебютантите на терена. Първо Георги Костадинов откри в 11-ата минута с глава, а резервата Даниел Генов възстанови равенството в 69-ата минута. Малко по-рано Мариян Огнянов (60) пропусна да стори това, след като изпусна дузпа.

Интересното е, че след 14 мача за първенство между двата тима и общо 16 (б.а. - два за Купата на България) от 2007 година насам двубоят завърши без победител. Така 26-кратните шампиони на България нямат победа на старта в "А" група от 2012 година насам. "Канарчетата" пък за първи път от завръщането си в родния елит през лятото на 2012 година не тръгнаха с трите точки.

Ботев (Пд) - Левски 1:1 Стойчо Стоев излезе с трима юноши на клуба - Диан Иванов, Божидар Краев и Борислав Цонев, а също така и с четирима нови играчи, които дебютираха за тима - Георги Костадинов, Джереми де Ноойер, Денис Махмудов и Максимилиан Карнер.

Петър Пенчев имаше на разпоположение оптимален състав и в стартовите 11 заложи на петима играчи, които са минали през "синята" школа - Михаил Иванов, Пламен Николов, Балтанов, Огнянов и Алекс Колев.

Божидар Краев отправи първи удар в 3-ата минута, но имаше рикошет и Иванов спаси без проблеми. В 7-ата минута Мариан Огнянов имаше добра възможност, след като се освободи от Карнер, но стреля в ръцете на Йоргачевич от 17 метра.

Ботев (Пд) - Левски 1:1 Георги Костадинов даде преднина на "сините" след гол с глава в 11-ата минута, когато засече центриране от фаул на Борислав Цонев.

В 18-ата минута Божидар Васев бе напът да се възползва след лошо върната топка от Иванов към Йоргачевич, но си поведе кълбото дълго и то излезе в аут. Балтанов стреля с глава над гредата след това. Младият Краев получи първи жълт картон в мача, а Гамаков стреля силно от 25 метра, но Йоргачевич спаси. Колев се пребори с Иванов след дълго подаване и стреля с левия крак от малък ъгъл. Сръбският вратар първо изби, а след това хвана топката. В 44-ата минута Балтанов от 17 метра стреля силно над гредата.

В 58-ата минута Костадинов, който получи травма, бе заменен от Владислав Мисяк. Секунди по-късно Боби Цонев игра с ръка, докато беше на стената при удар от фаул на Ботев и Николай Йорданов даде дузпа за "канарчетата". Огнянов обаче изпусна, след като стреля в аут.

Ботев (Пд) - Левски 1:1 Даниел Генов пък замени Васев. "Сините" получиха няколко картона, а след поредното нарушение на Александров се стигна до гол. Балтанов изведе Генов зад защитата и той прати топката в мрежата за 1:1 в 69-ата минута.

Лазар Марин и Радослав Цонев също влязоха в игра на местата на Гамаков и Махмудов.

Варела със силен удар затрудни Йоргачевич, който изби в корнер в 76-ата минута. Белаид също се контузи и бе заменен от Мики Орачев в 78-ата минута. Димитър Алексиев замени Колев секунди след това.
Марин удари в лицето Цонев в наказателното поле при борба за топката в 82-ата минута, като се наложи близнака да получи медицинска помощ, тъй като му бе разкървавен носа.

Ботев (Пд) - Левски 1:1 В 89-ата минута Прохазка опита да прехвърли Иванов от центъра. Стражът изби в ъглов удар, но до голова опасност не се стигна и след триминутно продължение срещата завърши 1:1.

Равенството бе общо 19-то от 122 мача за първенството между "жълто-черните" и "сините", а също така и 12-то в Пловдив от 61 срещи. Столичани продължават да имат предимство 67 на 36 победи.

Другата седмица "сините" приемат Литекс в първото си домакинство за сезона, а пловдивчани гостуват на Монтана в мач от 2-ия кръг.

БОТЕВ ПД - ЛЕВСКИ 1:1