Шоу на Божинов на старта в Сърбия (видео)

Българският нападател Валери Божинов дебютира ударно в сръбската Суперлига. Родният национал изигра пълни 90 минути за Партизан, като бе в основата на успеха с 4:0 над Металац на старта в първенството. Бившият играч на Левски, Ювентус, Манчестър Сити и Фиорентина отбеляза своя първи гол за "черно-белите" в 31-ата минута за 3:0. Той бе точен със силен удар с десния крак под гредата от няколко метра.

Футболистът с номер 86 преди това бе асистирал майсторски на двамата си колеги - Живкович в 16-ата минута и Абубакар в 21-ата минута, които вкараха първите две попадения за шампионите.

Валери имаше още две положения преди почивката и още едно в края на срещата.
Буквално в последните секунди Саша Илич вкара с хубав удар за 4:0. Шампионите и този сезон дадоха заявка още в първата среща, че ще гонят титлата в Сърбия.

Във вторник Божинов и компания гостуват в Грузия на Дила Гори в среща-реванш от втория квалификационен кръг на Шампионската лига след победа с 1:0 в първата среща в Белгард.

Божинов вече има официално голове в елитните първенства на пет държави - Италия, Англия, Португалия, България и Сърбия.

Той стори това в Серия "А" с отборите на Лече, Фиорентина и Парма. В Премиър лийг с фланелката на Манчестър Сити, със Спортинт Лисабон в португалската Суперлига, след което с Левски в родната "А" група и днес в сръбския елит с екипа на Партизан.

Другият българин в Партизан Иван Бандаловски пропусна срещата поради контузия, която го извади от строя и през седмицата с грузинците.