2:0 за България след експресна победа и за Гришо

България вече води с 2:0 победи срещу Люксембург в мача между двата отбора от Втора група на неофициалното отборно световно първенство по тенис "Купа Дейвис". Това стана след успех и на ракета №1 на България Григор Димитров срещу нямащия класиране в световната ранглиста на АТР представител на домакините на мача Жил Кремер. 16-ия в света Гришо се разправи с опонента си с 6:1, 6:2, 6:4 за 1 час и 45 минути, за да удвои аванса на нашите в мача. По-рано днес Димитър Кузманов бе извел България напред в мача след успех също с 3:0 сета над Уго Настаси.

Гришо не срещна особени трудности срещу 34-годишния ветеран Кремер и записа "чиста" победа, като само в третия сет изражението на резултата не бе разгромно в негова полза. Димитров наниза 10 аса срещу само един на неговия съперник и лимитира двойните си грешки до две в мача, докато опонентът му допусна 9. Гришо даде едва една възможност за пробив на своя съперник, от която той не успя да се възползва, а в същото време проби пет пъти подаването на Кремер от общо 13 възможности.

Ако запише успех в мача срещу Люксембург, които не могат да разчитат на най-добрия си тенисист Жил Мюлер, националният отбор на България ще се класира за директния двубой за изкачване в Първа група на световната лига. В спор за място в нея България ще играе с победителя от мача Унгария - Босна и Херцеговина.

В събота от 16:00 ч. българско време ще започне срещата на двойки, в която според предварителните заявки Григор Димитров и Димитър Кутровски ще се изправят срещу Жил Кремер и Майк Шийдвейлер в опит да запишат решителния трети успех за България.