Берое рухна в последните минути - шансовете стават минимални (видео+галерия)

Берое загуби болезнено първия мач от втори предварителен кръг на Лига Европа с 0:1 от Брьондби и намали драстично шансовете си за продължаване в турнира. Единственото попадение вкара Албрехтсен в края на срещата, когато заралии вече се бяха справили с натиска на гостите през втората част и двубоят вървеше към нулево равенство.

Въпреки загубата около 9-10 хиляди фенове на зелените аплодираха своите любимци, с което ги окуражиха да се борят до последно на реванша, който е след седмица в Дания.

Берое - Брьондби

Двата отбора започнаха предпазливо срещата, като в началото малко по-активен бе българският състав. В 10-ата минута заралии организираха добра атака по дясното крило, която завърши с центриране към Спас Делев. Нападателят стреля без забавяне, но бранител на датчаните изби в корнер.

Четири минути по-късно и Брьондби погледна към противниковата врата. След изпълнение на корнер последва меле в наказателното поле на заралии, което завърши с шут на Пуки над напречната греда.

В 41-ата минута Берое създаде най-добрата възможност за гол до този момент. Атанас Зехиров центрира отлично към непокрития Елиас, който стреля с глава от 7-8 метра, но не намери целта. Малко по-късно след грешта на датската отбрана Делев за малко не се озова сам срещу празната врата, но не успя да се пребори с гостуващия страж Храдецки, който бе напуснал наказателното поле.

След почивката Брьондби наложи териториален натиск и в 55-ата минута бе близо до гол, когато Куки стреля с техничен фалцов удар, който се отби в напречната греда на старозагорската врата.

Четири минути по-късно Мапуку се измъкна от централните бранители и се озова сам срещу вратаря, но реферите от Италия спряха атаката с изключително спорна засада.

В 66-ата минута датчаните създадоха нова инфарктна ситуация пред Макенджиев. След центриране отляво Фири стреля от упор, но за късмет на заралии топката попадна право в ръцете на техния страж.

Последва игра в центъра на терена и когато срещата вървеше към нулево равенство, Брьондби успя да отбележи от нищото. В 85-ата минута датчаните получиха право да изпълнят фаул малко след центъра на терена. Последва центриране в наказателното поле, където Албрехтсен буквално сгази Божилов и с глава вкара за крайното 1:0 за Брьондби.

БЕРОЕ - БРЬОНДБИ 0:1

0:1
Албрехтсен 85

БЕРОЕ: 22. Макенджиев, 6. Иванов, 24. Василев, 28. Пенев, 18. Зехиров, 20. Милисавлевич (85 - Коконов), 21. Елиас, 27. Джоман (89-Том), 10. Мапуку (71- 7. Андонов), 14. Божилов, 77. Делев

БРЬОНДБИ: 1. Храдецки, 5. Албрехтсен, 13. Ларсон, 17. Дурмиси, 20. Думич, 6. Йорнсков, 14. Рашани (60- 21. Хюлсагер), 18. Фири, 19. Норгард (84 - 12. Холст), 9. Пуки, 11. Елмандер (73 - 10. Ериксон)

Жълти картони: Албрехтсен, Ериксон (Брьондби)

Стадион: "Берое", Стара Загора
Съдия: Антонио Дамато (Италия)