Черно море изпусна победата срещу Динамо (Минск) (видео+снимки)

Носителят на Купата на България Черно море завърши 1:1 срещу Динамо (Минск) в първи мач от втория предварителен кръг на Лига Европа. Двубоят се игра на "Лудогорец Арена" в Разград, а ответната среща е след седмица в Беларус. Героят от финала с Левски Матиас Курьор вкара в 11-ата минута, а капитанът на гостите Политевич изравни в 72-ата. Това бе първи мач за варненци в евротурнирите след 6-годишно отсъствие.

Двата отбора демонстрираха равностоен футбол в първите минути на срещата. В 11-ата минута "моряците" имаха късмета да поведат при първата открила им се ситуация. Стефан Станчев изпълни силно тъч, бранител в синьо не успя да изчисти и топката попадна в Курьор, който напредна и с мощен изстрел даде преднина на своя тим.

Десет минути след това Симеон Райков получи шанс да изпълни свободен удар от изгодна позиция, но прати кълбото в стената.

В 28-ата минута Бечирай от тима на Динамо отправи първи удар към Александър Чанович, но не намери очертанията на вратата. Шут на Мехди Бурабия пък не успя да застраши Гутор малко по-късно.

В 41-ата минута отбраната в зелено и бяло се пропука и след подаване през центъра Бечирай излезе очи в очи с Чанович. Нападателят стреля към долния ляв ъгъл на вратата, но сърбинът показа отличен рефлекс и спаси с една ръка.

Варненци продължиха да са по-активни и да владеят повече топката и след почивката. В 48-ата минута Курьор можеше да отбележи второ попадение, но атрактивното му изпълнение премина покрай гредата. Три минути по-късно удар с глава на Вилиян Бижев също не бе точен. В 63-ата минута опасен шут на Райков под гредата бе отразен от Гутор.

Въпреки че не наложиха натиск, гостите от Минск успяха да стигнат до толкова ценния гол на чужд терен. Това се случи в 72-ата минута, когато Политевич бе оставен непокрит след изпълнение на корнер и след удар с глава успя да матира Чанович.

В 83-ата минута Михаил Венков можеше да изненада вратаря на Динамо, но центрирането му профуча съвсем близо до страничния стълб и излезе в аут.