Евертън победи Стоук на старта на "Asia Trophy"

Тимът на Евертън победи след изпълнение на дузпи Стоук Сити в първия мач от турнира "Premier League Asia Trophy". В редовното време двата отбора завършиха наравно 0:0 и това доведе до изпълнение на 11-метрови наказателни удари. При тях всички футболисти се разписаха, като единственият пропуск бе направен от новото попълнение в състава на Марк Хюз Марко ван Хинкел. Пристигналият под наем от Челси холандец не изпълни добре удара си от бялата точка и той бе спасен от Тим Хауърд.

По този начин Евертън започна с победа участието си на турнира в Сингапур и ще играе с победителя от другия сблъсък между Арсенал и сборен отбор на Сингапур за титлата от турнира.

Самият двубой не предложи много възможности за гол, като малко преди почивката Ромелу Лукаку прати топката във вратата на Якоб Хаугаард, след като бе изведен от Стивън Пиенаар, но попадението бе отменено заради засада на белгиеца. През втората част отново Лукаку прати топката в мрежата зад Хаугаард, като отново голът му бе отменен заради засада, но в този случай неправилно, тъй като Фил Бардсли го покриваше. Пред вратата на Хауърд Ван Хинкел и Питър Одемвинги бяха неточни при ударите си. Така се стигна до изпълнението на дузпи, при които по-точни бяха футболистите на Евертън.

ЕВЕРТЪН - СТОУК СИТИ 0:0 (при дузпите 5:4)
0:1 - Чарли Адам
1:1 - Ромелу Лукаку
1:1 - Ван Хинкел (пропуска)
2:1 - Том Клевърли
2:2 - Джонатън Уолтърс
3:2 - Джон Стоунс
3:3 - Фил Бардсли