Шахтьор (Донецк) вдигна Суперкупата на Украйна

Шахтьор (Донецк) изненадващо спечели Суперкупата на Украйна, след като победи с 2:0 в Одеса суперфаворита Динамо (Киев) с бившия армеец Жуниор Мораес в състава си. И двата гола за тима от Донецк паднаха в добавеното време, след като повече от 90 минути двата тима не успяха да си отбележат. В 92-ата минута реферът отсъди дузпа за нарушение на стража на Динамо Александър Шолковски срещу Алекс Тейшейра. Хърватинът Дарио Сърна не сгреши от 11-те метра и откри резултата. Две минути по-късно Бернард довърши Динамо с втори гол. Нервите в края на срещата бяха много и доведоха до изгонването на Сергей Рибалка от Динамо.

За Шахтьор това беше четвърта Суперкупа в последните пет години. В последните седмици звездите от тима бяха разпродадени, а букмейкърите бяха обявили Динамо за фаворит в двубоя, като коефициентите за успех на Шахтьор гонеха двуцифрен резултат.