Божинов и Партизан се измъкнаха в края от резил

Българският нападател Валери Божинов дебютира за Партизан при успеха с 1:0 над грузинския ФК Дила Гори в първия мач от втория предварителен кръг на Шампионската лига. Националът започна титуляр срещата в Белград пред около 17 000 фенове за "черно-белите", които приветстваха играча с № 86. Бившият футболист на Левски, Ювентус, Фиорентина и Манчестър Сити нямаше шанс да вкара и своя първи гол. Той престоя на терена до 77-ата минута, когато бе заменен от Сапонич.

Домакините пропуснаха няколко положения през първата част, но гостите стояха добре в защита, което затрудни Божинов и компания.

Така се стигна до 82-ата минута, когато Гуга Палавандишвили извърши фаул и получи втори жълт картон и остави грузинците с човек по-малко.

Капитанът на домакините Бабович застана зад топката и хубаво изпълнение прати топката в мрежата от над 23 метра за 1:0. Именно това попадение се оказа единствено в срещата и дава предимство на Партизан.

Другият роден национал Иван Бандаловски не взе участие в срещата. Точно след седем дни е втората среща в Грузия.