Не е за вярване! Милсами съкруши Лудогорец, "орлите" неузнаваемо слаби 45 минути (видео)

Отборът на Лудогорец понесе тежък удар. Българският шампион загуби с 0:1 от Милсами в първи мач от втория предварителен кръг на Шампионсаката лига. Реваншът е след една седмица в Молдова. Единственото попадение в срещата бе дело на Антонюк в 41-ата минута.

Двубоят бе официален дебют за новия треньор Бруно Рибейро. Първи официален мач с екипа на разградчани изиграха и четирима играчи - Цветелин Чунчуков, Андрей Препелица, Сисиньо и Лукас Саша.

Треньорът на "орлите" Бруно Рибейро трябва да вземе спешни мерки за ответния мач, тъй като неговият тим бе неузнаваемо слаб. През първата част "орлите" надиграха своя опонент и създадоха няколко положения, но нито едно от тях не беше чисто. Тук пролича липсата на класен нападател. Ако разградчани разполагаха с такъв, спокойно можеше да водят в резултата. И вместо това да се случи, получиха гол. Ясно пролича и липсата на Марселиньо, тъй като не е тайна, че с индивидуалните си качества той дава нужната класа на тима.

В крайна сметка българите не успяха да се съвземат от шока, който гостите им нанесоха и през вторите 45 минути не сътвориха нищо смислено. Футболистите играха плахо и допускаха елементарни грешки.

Днес ясно пролича, че отборът на Бруно Рибейро още няма изграден стил, което до голяма степен е нормално предвид на многото нови попълнения и малкото време за подготовка. Друг е въпросът дали лятото е най-подходящият момент за мащабна селекция. Въпреки загубата обаче, не трябда да има съмнение, че Лудогорец е по-добрият отбор и шансът да продължи е доста голям.

Първата опасност в мача бе чак в 24-ата минута. Вирджил Мисиджан пое топката по лявото крило и центрира към Михаил Александров, но крилото не успя да отправи точен удар с глава от удобна позиция.

Лудогорец постепенно притисна своя опонент и съвсем логично стигна до ново положение. Йордан Минев намери с прецизен пас Александров в наказателоното поле. Националът шутира без подготовка и за късмет на гостите кълбото попадна право в обсега на вратаря, който изби. При добавката Мисиджан пробва късмета си, но стражът на гостите отново бе на висота и спаси.

Малко по-късно Александров центрира към Жуниор Кишада, който отпави удар с глава, но за късмет на молдовците топката профуча на сантиметри от горната греда.

В 41-ата минута гостите от Молдова вкараха гол от нищото. Антонюк опъна мрежата от самата голлиния, след центриране от корнер и груба колективна грешка на бранителите и вратаря Владислав Стоянов.

В самия край на първата част футболист на Милсами изби на сантиметри от голлинията силен изстрел на Мисиджан.

През вторите 45 минути вместо да увеличи оборотите и да натисне Милсами, Лудогорец игра доста плахо.

В 60-ата минута гостите бяха на крачка от втори гол. Буд остана напълно непокрит на няколко метра от вратата и стреля с глава, но Стоянов демонстрира добър рефлекс и успя да спаси.

В 85-ата минута новото попълнение Препелица имаше отлична възможност да изравни, но стреля над напречната греда.

В 90-ата минута положението за Лудогорец можеше да стане доста тежка. Буд излезе на чиста позиция, но се забави да стреля и футболист на "орлите" се хвърли самоотвержено и парира кълбото.

В даденото продължение разградчани се опитаха да изравнят, но силите им не стигнаха за нищо повече от загуба с 0:1.

ЛУДОГОРЕЦ - МИЛСАМИ 0:1