Вторият ключ към 1/2-финалите е в Дупница

Интригата за директно класиране на 1/2-финалите в националния шампионат на България по бейзбол ще бъде жива до последно. Тя се заплете в максимална степен и след четвъртия уикенд от втората фаза е известен само отборът, който със сигурност ще спечели първата четворка и ще очаква спокойно своя съперник за място във финала.

Това е 19-кратният шампион и действащ носител на титлата Бизони. През изминалите два дни благоевградчани записаха две победи и една загуба срещу регионалния си съперник Дупница Девълс – 3:2 и 12:2 в домакински дабълхедър на ст. "Портър Парк" и 7:16 като гости на ст. "Левски", и така завършиха редовния сезон с недостижимия баланс 9-3.

Именно успехът, който "дяволите" извоюваха у дома, обаче запази въпросителната около второто място в крайното класиране, което също дава право на директно участие в 1/2-финалите. В момента то се заема от Атлетик (Сф), който взе две победи от три мача срещу София Блус – 12:4 в събота и 7:3 и 1:5 в дабълхедър в неделя, излъчен на живо в интернет.

И се получи такава ситуация, в която и Атлетик (5-4), и Блус (5-7), и Девълс (2-7) имат шанс да се окажат на втора позиция в крайното класиране. Причината е, че в края на тази седмица (18-19 юли) предстоят три мача между "дяволите" и "атлетите" – дабълхедър в София в събота и ответен мач в Дупница в неделя.

При евентуални три победи за Девълс трите отбора ще завършат с еднакъв актив и възелът ще трябва да бъде развързан по допълнителния показател – средната точкова разлика на брой изиграни ининги в директните мачове помежду им. Към днешна дата Атлетик има баланс +0,37, Блус е с +0,34, а Девълс е с -1,03.

Двата отбора, които се наредят трети и четвърти, ще трябва да играят допълнителни плейофи с тимовете, заели първо и второ място във втората петорка. Там битка до последно ще водят столичните Академици и Юнак, който вчера спечели директния мач с 11:9, но засега продължава да е втори.