Борусия (Д) вкара нови 6 гола в Азия (видео)

Отборът на Борусия (Дортмунд) записа втора победа по време на азиатското си турне след категорично 6:1 над малайзийския шампион Джохор Саутърн Тайгърс. Илкай Гюндоган (22), Пиер-Емерик Обамеянг (29), Кевин Кампъл (32), Шинджи Кагава (74), Жереми Дудзяк (82) и Марко Ройс (90) реализираха за вестфалския тим. Във вторник дортмундци също отбелязаха шест попадения, но безответни, на японския Кавазаки.

Наставникът на "жълто-черните" Томас Тухел заложи на различни отбори през двете полувреме, разполагайки ги в схема 4-1-4-1. За разлика от срещата в Япония преди два дни, днес липсваше динамика и прецизност в атаките на именития състав от "Сигнал Идуна Парк". Още при първата възможност резултатът беше открит. Подписалият нов контракт Гюндоган завъртя топката над стената при фал и отбеляза първото попадение.

Седем минути по-късно Обамеянг насочи топката след нисък пас на Марсел Шмелцер. В 32-ата Кампъл се възползва от грешка в защитата на азиатците. Борусия също инкасира гол, след като Робат стреля от въздуха в 40-ата минута и матира Роман Вайденфелер. В 74-ата минута статичната защита на домакините позволи на Кагава да отбележи от малкото наказателно поле. 19-годишният Дудзяк показа прекрасна техника между двама и вкара за 1:5. В 90-ата се разписа и Марко Ройс, оставен сам на дузпата.

Борусия (първо полувреме): Вайденфелер; Пишчек, Хумелс, Станкович, Шмелцер; Бендер; Кампъл, Гюндоган, Мхитарян, Зауерланд; Обамеянг
Борусия (второ полувреме): Бюрки; Дурм, Суботич, Сократис, Дудзяк; Вайгъл; Хофман, Щенцел, Кагава, Маруока; Ройс