Локомотив (Пловдив) с минимална победа срещу Верея в контрола

Локомотив (Пловдив) победи с 1:0 втородивизионния Верея в предпоследната си контрола преди старта на новия сезон в "А" група. Мачът се игра на стадиона в пловдивския парк "Лаута", непосредствено след като "черно-белите" представиха пред своите фенове състава си за предстоящата кампания.

Домакините първи можеха да отбележат гол в 16-а минута на срещата, когато Бирсент Карагарен овладя добре топката на удобна позиция, но я прати над вратата. До почивката и двата съперника не успяха да създадат други чисти голови положения.

През второто полувреме домакините започнаха по-напористо и в 52-ата минута след атака на Мартин Камбуров и Герги Вълчев топката попадна в Бирсент Карагарен, която обаче стреля неточно.

В 63-а минута Зоран Балдовалиев излезе на удобна позиция, но прати топката в аут. Все пак Зоран Балдовалиев в 71-ата минута отбеляза от пряк свободен удар единствения гол в мача, фиксирайки крайното 1:0 за Локомотив (Пд).

Състав на Локомотив (Пд): Скорчев, Якимов, Котев, Тунчев, К. Стоянов, Боне, Вълчев, Бакалов, Карагарен, Кики, Камбуров (Ел Харуби, Крумов, Димитров, Стамов, Балдовалиев, Траянов, Ласиман).

снимка: lokomotivpd.com