Испания разби шампиона Германия на Евро 2015

Испания постигна повече от убедителна победа в първия си мач на Европейското първенство за юноши до 19 години. Младите испанци разгромиха действащия шампион Германия с 3:0 в двубой от група "В". Микел Мерино откри резултата в 8-ата минута, а до почивката звездата на Бундестима Льорой Сане на два пъти пропусна да изравни. Натискът на Германия продължи и през второто полувреме, но в 72-ата минута "Ла Рохита" получи дузпа и потърпевшият Борха Майорал беше точен от бялата точка за 2:0. Третото попадение бе дело на Нахел в 90-ата минута, малко след като Педраса беше изгонен.

В другия мач от групата вчера Холандия надви Русия с 1:0. Гола отбеляза Ван Амерсфоорт в 44-ата минута, а руснаците играха почти цяло второ полувреме с човек по-малко след червен картон на Александър Лихачов.