Борусия (Дортмунд) с нова схема (видео)

В дебютния си мач начело на Борусия (Дортмунд) новият наставник Томас Тухел избра различна игрова постройка в сравнение с практикуваната от Юрген Клоп в продължение на години 4-2-3-1. Снощи "жълто-черните" бяха подредени в 4-1-4-1 при успеха си с 5:0 в контрола над аматьорския Реде като гости. През първото полувреме на позицията на дефанзивния халф действаше новото попълнение Юлиан Вайгъл, а след почивката с тази задача се зае Свен Бендер.

Тухел използва два различни състава за двете части, като участие взеха много от младите футболисти в клуба. Марко Ройс получи почивка и не игра. Преподписалият тези дни Илкай Гюндоган откри в 12-ата минута, а след него вкараха Хенрих Мхитарян (19'), Николаос Йоанидис (21'), Паскал Щенцел (52') и Мицуру Маруока (87').

От 15,30 часа днес на "Сигнал Идуна Парк" вестфалци играят нова проверка, като тя ще е срещу сборен отбор от германски спортисти, участвали на Олимпиада, събрани под името Team Gold.

Борусия (I полувреме): Бюрки, Кирх, Хумелс, Зар, Шмелцер, Вайгъл, Блашчиковски, Гюндоган, Мхитарян, Зауерланд, Йоанидис

Борусия (II полувреме): Вайденфелер, Пишчек, Суботич, Станкович, Дурм, Бендер, Маруока, Щенцел, Кастро, Дудзяк, Кампъл