Перу се окичи с бронза на Копа Америка

Отборът на Перу се окичи с бронзовите медали на турнира Копа Америка. Воденият от Рикардо Гарека тим за пореден път показа, че е приятната изненада в турнира, като в спора за третото място надигра с 2:0 Парагвай. Перуанците стояха по-добре на терена през целия мач и съвсем заслужено стигнаха до победата. Резултатът в мача откри Андре Карийо в 48-ата минута, а Хосе Пауло Гереро в 89-ата минута подпечата успеха на своя тим.

През първото полувреме Перу беше видимо по-активният тим. Играчите в бяло повече владееха топката и по-често се озоваваха на опасни голови позиции. В 7-ата минута Йорди Рейна отправи опасен далечен удар, но вратарят спаси. След това в 26-ата минута Карлос Лобатон направи невероятен пропуск отбилзо, като не успя да уцели вратата. В 36-ата минута пък отново Рейна стреля от дистанци, но този път над вратата.

В същото време Парагвай предимно се отбраняваше и имаше само една по-интересна възможност за попадение. В 23-ата минута Оскар Ромеро се възползва от грешка в отбраната на съперника и опита удар, който обаче бе отразен от вратаря.

Още в началото на втората част обаче по-добрата игра на Перу даде резултат. В 48-ата минута при едно разбъркване след корнер топката не бе изчистена добре и стигна до Андре Карийо, който от воле успя да я насочи във вратата и откри резултата - 1:0. В 53-ата минута перуанците имаха още една добра възможност, като Хуан Варгас опита удар от воле, но топката мина малко над вратата.

Парагвай опита да изнесе играта в по-предни позиции и в 67-ата минута имаше прекрасна възможност да възстанови равенството. Лукас Бариос пусна прекрасен пас в наказателното поле за Едгар Бенитес, който обаче закъсня и защитник успя да блокира удара му, който със сигурност щеше да бъде гол.

Перу пък можеше да реши всичко с една контра в 81-ата минута, когато след интересно разиграване топката стигна до Хосе Пауло Гереро, който стреля с глава, но над вратата. Нападателят обаче се реваншира в 89-ата минута, когато след бърза контраатака получи чудесен пас в наказателното поле и изпревари прекия си пазач, за да засече кълбото в мрежата за крайното 2:0.

Така Перу съвсем заслужено спечели бронзовите медали, докато финалистът от последното първенство Парагвай, този път остана с празни ръце.