Ботев победи Оборище в контрола

Ботев победи с 3:1 Оборище (Панагюрище) във втората си контрола от подготовката си за новото първенство. Мачът се игра пред над 500 фенове на базата на "жълто-черните" в Коматево. В първата си контрола преди седмица "канарчетата" загубиха с 0:1 от Пирин (Благоевград). Дебют за тима направиха привлечените от Локомотив (София) Валентин Галев и Даниел Генов. Футболистите на Оборище поведоха в резултата с попадение на Иван Колев в 15-а минута. Божидар Васев изравни с много красив гол в 35-а минута.

През второто полувреме "канарчетата" доминираха и стигнаха до победата. Димитър Алексиев покачи на 2:1 в 57-а минута с първия си гол с екипа на Ботев. В 72-а минута Божидар Васев оформи крайното 3:1. Следващата контрола на Ботев е в събота от 18:00 часа, когато "жълто-черните" посрещат тима на Пирин (Разлог).

Състав на Ботев: М. Иванов, Христов, Пл. Николов, Филипов, Златков, Балтанов, Дрянов, Огнянов, Генов, Васев, Ал. Колев (Галев, Марин, Терзиев, Гамаков, Алексиев).