Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Попето с първи гол за Спартак (Москва) при разгром

Българският национал Ивелин Попов откри головата си сметка за своя нов клуб Спартак (Москва). Бившият футболист на Кубан се разписа при разгрома с 12:0 на възпитаниците на Дмитрий Аленичев над аматьорския Дорнбирн по време на подготвителния лагер на спартаковци в Австрия. Попето бе точен за 8:0 в 56-ата минута, а по-късно подаде за попадението на Ромуло за крайното 12:0 в полза на руския гранд. Попов се появи на терена на полувремето, когато резултатът бе 4:0 в полза на Спартак и до края на мача взе дейно участие в головата фиеста на своя отбор.

С цели четири гола за Спартак се отличи холандецът Куинси Промес , а по две попадения забиха младите нападатели Денис Давидов и Вячеслав Кротов. Останалите голове за отбора на Аленичев отбелязаха Ивелин Попов, Ромуло, Роман Широков и Павел Яковлев.