Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Португалски ураган отвя Германия на 1/2-финала на Евро 2015

Португалия е първият финалист на европейското първенство до 21 години в Чехия. Тази вечер иберийците надиграха повече от категорично с 5:0 връстниците си от Германия в сблъсъка от 1/2-финала на турнира. Воденият от Руи Жорже тим изигра срещата по отличен начин и не остави никакви шансове на своя съперник.

Португалците решиха всичко още през първото полувреме. Резултатът в мача откри Бернардо Силва в 25-ата минута, като бе изведен отляво в наказателното поле и със силен удар в близкия ъгъл не остави шансове на вратаря. След това в 33-ата минута Рикардо Перейра удвои отблизо след центриране от корнер, а в самия край на полувремето след хубава комбинация Иван Кавалейро получи чудесен пас на границата на наказателното поле и със силен удар под напречната греда направи резултата класически - 3:0.

И през втората част Португалия продължи да доминира и още в 46-ата минута Жоао Марио също се отчете с красив гол след удар извън наказателното поле. Крайното 5:0 оформи Рикардо Орта в 71-ата минута като засече едно центриране във вратарското поле. Германците пък доиграха мача с 10 души на терена, след като в 75-ата минута Леонардо Битенкур бе изгонен за втори жълт картон.

Така Португалия по категоричен начен се класира на финал в турнира и ще чака да узнае съперника си в битката за титлата, който ще бъде определен по-късно тази вечер в двубоя между Дания и Швеция.