Пирин разпиля Локомотив (Пловдив) с 3:0

Новият член на "А" група Пирин (Благоевград) победи в контролен мач Локомотив (Пловдив) с 3:0. Срещата се игра на стадиона в град Добринище пред стотина зрители. Капитанът на "орлетата" от Благоевград Владислав Златинов откри резултата в 15 минута. Опитният голмайстор прати майсторски топката с глава в мрежата зад Скорчев след прецизно, остро центриране на Тони Тасев от ъглов удар към близката греда. Резултатът стана 2:0 в 73 минута, когато се разписа резервата Мартин Тошев след пробив на Тодор Траянов. В 85 минута падна и третото попадение в мрежата на Локомотив след автогол на Христо Стамов. Топката се отби от защитника след изстрел от пряк свободен удар в гредата на Антонио Хаджииванов.

Старши треньорът на пловдивчани Христо Колев отказа коментар след днешната контрола. Неговият колега от Пирин Неделчо Матушев каза, че е доволен от представянето на своите възпитаници, но че резултатите от контролите нямат толкова голямо значение и че в момента отборът набляга най-вече на кондиционната подготовка. Новите имена в Пирин са вратарят Валентин Ганев и завърналият се в Благоевград опитен халф Янко Сандански.

ПИРИН - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 3:0
1:0 - Златинов (15)
2:0 - Тошев (73)
3:0 - Стамов (85-авт)

Пирин: Костов, Виячки, Николов, Башлиев, Дяков, Костадинов, Сандански, Карапетров, Тасев, Златинов, Наков (резерви - Ганев, Гогов, Божинов, Траянов, Бенгюзов, Сандев, Попев, Благов, Туджаров, Хаджииванов, Коцев, Тошев, Дюлгеров)

Локомотив: Скорчев, Якимов, Стоянов, Стамов, Котев, Оливие, Вълчев, Дани Кики, Бакалов, Карагерен, Камбуров (резерви - Кацарев, Траянов, Иванов, Пейчев, Чукалов, Димитров, Янъков, Велковски)