Левски стартира с 4:2 след ерата "Батков" (видео+галерия)

Отборът на Левски стартира с победа контролите от лятната си подготовка за сезон 2015/2016 година, което е първи мач след ерата на Тодор Батков в клуба. Изключително промененият състав на "сините" от финала за Купата с Черно море на 30-и май победи с 4:2 Септември (Симитли) пред около 700 зрители в Самоков. Младокът Божидар Краев (9) откри головата сметка на "сините" с красив прехвърлящ удар и асистенция на Курдов (30). Последният също вкара, а Владислав Мисяк (44) и Емил Нину (62) вкараха другите голове. За тима от Симитли точни бяха Кацимерски (23) за моментното 1:1 и Мики Орачев, който си вкара автогол и оформи крайното 4:2 за Левски.

Левски - Септември Симитли

Тимът на "сините" бе по-активен през цялата среща и заслужено спечели, като доста от юношите оставиха добри впечатления, които обаче не са готови за "А" група. От клуба съобщиха, че се очаква в тима от понеделник да пристигат нови попълнения, като Стоев иска минимум 6-7 такива до старта на сезона. В 6-ата минута Ради Цонев стреля от фаул, а Димитров изби в корнер. Две минути по-късно Боби Цонев бе близо до гол, но отново Димитров спаси.

Първият гол за сезон 2015/2016 за столичани бе дело на Божидар Краев. Младокът в 9-ата минута бе изведен от Курдов, след което майсторски прехвърли вратаря. После Костадин Марков с глава след центриране от фаул стреля над гредата на столичани.

В 19-ата минута Курдов направи страхотен пропуск. Нападателят получи подаване от Мисяк, но на два метра от вратата стреля в лицето на Филип Димитров. Две минути по-късно Краев стреля на сантиметри от горната греда. В 23-ата минута след центриране от фаул Костадин Кацимерски с глава прати топката в мрежата на Йоргачевич за 1:1. Нападателят бе оставен непокрит.

Каращият проби Курдов отново изведе Левски напред в 30-ата минута. Таранът излезе сам срещу Филипов, който спаси неговия първи удар, но след това топката се върна в него, преодоля го и прати коженото кълбо в мрежата.

Последната минута на първата част Мисяк направи 3:1. Това се случи, след като Борислав Цонев удари гредата от пряк свободен удар, а крилото бе точен при добавката. Интересното е, че нарушението за фаул бе срещу Александър Александров, който проби през четирима противникови бранители.

На почивката Стойчо Стоев замени Курдов, Орачев и Йоргачевич с Илия Димитров, Аличков и Любенов. Димитров бе близо до четвърти гол, но стражът изби. В 62-ата минута Нину записа името си сред голмайсторите с куриозен гол. Защитникът се опита да центрира, но топката прехвърли вратаря, удари се в гредата и спря в мрежата.

Последваха множество смени, като младокът Лионел Матодос бе близо до първи гол със "сините", но два пъти стражът на Септември спаси. Бързоногият талант се понрави на публиката с включването си в игра.

Десет минути преди края върналият се на терена Орачев си вкара автогол. Бранителят върна топката към третия вратар Николай Кръстев, който чакаше топката извън очертанията. До края на срещата липсваха положения. Първият лагер на Левски завърши, а от вторник тимът се връща в Боровец за втори лагер.

ЛЕВСКИ - СЕПТЕМВРИ 4:2