››   Анкета

Правилно ли беше решението за равенство между Тайсън Фюри и Дионтей Уайлдър?

›› Булевард

Диана Петкова: Ако не бях избрала плуването, щях да стана актриса

17-годишната Диана Петкова е един от големите родни таланти в плуването. Ако класацията на БФПС за определянето Топ 10 на българските плувци не се правеше по тертипа за най-силен резултат по точковата система на ФИНА, ...

Мексико стана третият полуфиналист на Копа Америка, след като разби Парагвай с 6:0. Това е поредният разгромен резултат в тази фаза на турнира, след като вчера Бразилия победи Чили с 6:1, а Уругвай се наложи с 4:1 над Венецуела.

Изходът на днешния двубой като че ли бе предрешен още в самото начало. Във втората минута неразбирателство в защитата на Парагвай позволи на Нери Кастийо да отнеме топката пред наказателното поле и откъсвайки се той бе спънат от вратаря Бобадия. Стражът бе заслужено изгонен от игра, а мексиканците получиха правото да изпълнят дузпа, която потърпевшия превърна в гол. Само две минути по-късно парагвайската защита отново сгреши и подари топката при изнасянето, но този път мексиканците не се възползват от ситуацията.

В следващите минути отборът на Парагвай се събуди и организира две нелоши атаки. Първо Боне центрира от ляво и Кардосо стреля опасно с глава. След това отново Кардосо се озова в опасна позиция пред наказателното поле, но стреля в аут. В следващата атака пък Кастийо отбеляза второ попадение, което обаче е отменено поради засада. Последва нова опасност пред Санчес, след като при разбъркване в наказателното поле на Мексико топката едва не влиза във вратата.
Ситуацията на терена изглеждаше сравнително равностойна, но тогава играчита на Уго Санчес издебнаха своя момент и в 27-ата минута Качо получи добър пас от дълбочина, овладя кълбото и го пусна към Торадо, който с бомбен удар удвои резултата.

Играта бе двуостра с атаки и към двете врати, разликата бе, че мексиканците реализираха своите положения, както се слуби и в 39-ата минута. Отново Нери Кстийо бе оставен без охрана в наказателното поле и със силен шут добави още едно попадение на сметката си, правейки резултата класически. две минути по-късно Кастийо проби от ляво и пусна отличен пас към Кореа, който обаче сам срещу вратаря стреля в аут.
Второто полувреме започна по-спокойно, като предимството отново бе на страната на Мексико. В първите минути резервният вратар Заяс бе доста обстрелван от всякаква дистанция, но в началото успяваше да не получи нов гол. Постепенно дори инициативата премина в ръцете на Парагвай. Първо Санта Крус влезе добре в наказателното поле на Санчес, преодоля защитник, но стреля на сантиметри от гредата. След това и барето направи бодобен пробив, но и той не сполучи в завършващия удар. Мексико пък отговори с удар на Гуардадо в аут.

В 74-ата минута Санчес не се намеси добре при един корнер и топката стигна до Кабаняс, чийто убар обаче бе спасен от вратаря. Две минути по-късно Кабаняс центрира към санта Крус, който свали топката в наказателното поле, но там нямаше негов съотборник.

И тъкмо изглеждаше, че Парагвай все пак ще отбележи поне почетно попадение, в 79-ата минута Арсе бе оставен непокрит на границата на наказателното поле и с красив перхвърлящ удар за четвърти път матира вратаря Заяс. В 86-ата минута Гуардадо навлезе в наказателното поле на "гуараните", излъга двама защитници и бе сънат, което означаваше втора дузпа. зад топката застана Куатемок Бланко, който бе безпощаден - 5:0. Това обаче не бе всичко. точка на спора сложи Омар Браво в 90-ата минута, след удар с глава, оформяйки крайното 6:0.