Пирин започна да бие отборите от "А" група (видео + галерия)

Новакът в "А" футболна група Пирин (Благоевград) победи Ботев (Пловдив) с 1:0 в контролна среща на стадиона в Ракитово. Единственото попадение в срещата реализира Мартин Тошев в началото на второто полувреме след неубедителна изява на резервния вратар Петър Денчев.

Пловдивчани се опитаха да стигнат до изравняване, но трудно създаваха положения. Александър Колев беше най-близо до гола, но след силен удар от фаул нацели напречната греда.

Пирин Бл победи Ботев Пд в контрола с 1:0

Дебют за "жълто-черните" след почивката направи нападателят Димитър Алексиев, но старши треньорът Петър Пенчев не можеше да разчита на лекуващите контузии Йордан Христов и Серкан Юсеин, на другото ново попълнение Нико Варела, както и на завърналия се от Румъния след неуспешен трансфер в Търгу Муреш Мариян Огнянов.

Бившият футболист на Ботев (Пловдив) Георги Марков изгледа срещата от трибуните, което засили спекулациите за предстоящо завръщане в клуба на поста спортен директор. Марков през миналия сезон работи в управата на Локомотив (София), но по всяка вероятност ще напусне, след като столичани не получиха лиценз за професионалния футбол и от новия сезон ще играят при аматьорите.

Снимки: Марин Маринов/Sportal.bg