България с 3-а загуба след категорично 0:3 от Аржентина (ГАЛЕРИЯ)

Волейболистите от националния отбор на България допусна 3-а загуба в Световната лига. Момчетата на селекционера Пламен Константинов паднаха категорично като гости на Аржентина с 0:3 (19:25, 19:25, 16:25) във втората среща помежду им от 4-ия кръг в Група "С" на втората дивизия в Лигата, играна тази нощ пред малко над 3000 зрители в зала "Полидепортиво Делми" в Салта.
Аржентина удари България с 3:0 в Световната лига
Така българите останаха на 2-ро място във временното класиране с 12 точки след 5 победи и 3 загуби. Аржентина пък е с 13 точки, но е 3-а след 4 победи и 4 загуби. По този начин "гаучосите" запазиха реални шансове за класиране за финалната четворка във втората дивизия на най-престижния волейболен турнир, която ще бъде във Варна. Следващата седмица аржентинците приемат лидера Канада в решаващите сблъсъци за класиране на финалите в България, докато "трикольорите" са домакини на Куба.
Първият гейм на срещата започна малко по-добре за "трикольорите", които поведоха с 4:2 след сервис в аут на Хосе Луис Гонсалес и отлична блокада на разпределителя Андрей Жеков. Последваха блок-аут на Хавиер Филарди и аут на Тодор Скримов след атака от втора линия. Домакините дръпнаха при 8:5 след блок на плеймейкъра Николас Уриарте и две силни контри на Себастиан Соле през центъра и на Гонсалес. Играта продължи точка за точка до 11:8, след което последва контра блок-аут на Гонсалес и 12:8. Разликата нарасна до 15:10 след блокада на Максимилиано Гауна. Техническата пауза пък дойде при 16:11 след грешка при мрежата на българите. Последва бъркана топка на Андрей Жеков - 17:11 и тайм-аут за Пламен Константинов. Въпреки това, "гаучосите" запазиха преднината си до 21:15 след грешка от сервис на Данаил Милушев, след което спокойно взеха гейма с 25:19 след технично отиграване на Себастиан Соле.
В началото на втората част аржентинците бързо дръпнаха с 4:0 след грешка при мрежата на България, контра блок-аут на Хавиер Филарди, силен ас на Езекиел Паласиос и атака в аут на Дани Милушев. Независимо от тайм-аута за Пламен Константинов, разликата набъбна до 8:2 след нов блок-аут на Филарди и контра през центъра на Максимилиано Гауна. След това Константинов пусна в игра разпределителя Любомир Агонцев и центъра Мартин Палийски съответно на местата на Андрей Жеков и Виктор Йосифов. Въпреки това, последва нова контра на Гауна - 9:2 и второ прекъсване за българския селекционер. Но и това не помогна, и резултатът стана 10:2 след успешна блокада на Гауна. Преднината на Аржентина стана 14:4 след контра през центъра на Себастиан Соле и ас на Гауна. Втората техническа пауза пък дойде при 16:5 за домакините след атака на Соле. Последвата три отлични изяви на Тодор Скримов и 16:8. Волейболистите на Аржентина запазиха преднината си до 20:13, след което България намали до 22:18 след няколко грешки на домакините и ас на Скримов. Все пак, момчетата на Хулио Веласко затвориха гейма в своя полза при 25:19 след нова атака през центъра на Соле и блокада на Гауна.
Третият гейм също тръгна добре за домакините, които поведоха с 4:2 след атака на Хосе Луис Гонсалес и контра през центъра на Максимилиано Гауна. Разликата нарасна до 8:4 след успешна блокада на Себастиан Соле и ас на разпределителя Николас Уриарте. Последваха атака в аут на Гонсалес и технично пускане на Николай Пенчев и 8:6. "Гаучосите" си върнаха преднината при 11:7 след две атаки в аут на Мартин Палийски и Мирослав Градинаров. България намали отново до 12:10 след атака и блокада на Теодор Тодоров. Второто техническо прекъсване пък дойде при 16:13 за домакините след сервис в аут на българите. Последва атака в аут на Николай Пенчев - 17:13 и тайм-аут за Пламен Константинов. Въпреки това, предимството на аржентинците нарасна до 21:14 след поредна атака на Гонсалес и две контри блок-аут на Хавиер Филарди. В крайна сметка Аржентина спечели гейма с убедителното 25:16 след силна атака на Филарди, а с това и мача с 3:0.
Най-резултатен за българския тим стана Тодор Скримов със скромните 9 точки (2 аса, 70% ефективност в атака и 50% перфектно посрещане). За "гаучосите" Хосе Луис Гонсалес реализира 11 точки (61% ефективност в атака), а центровете Себастиан Соле (2 блока и 88% ефективност в атака) и Максимилиано Гауна (2 блока, 1 ас и 86% ефективност в атака) добавиха по 9 точки за победата.
АРЖЕНТИНА - БЪЛГАРИЯ 3:0 (25:19, 25:19, 25:16)

АРЖЕНТИНА: Николас Уриарте 3, Хосе Луис Гонсалес 11, Езекиел Паласиос 4, Хавиер Филарди 8, Себастиан Соле 9, Максимилиано Гауна 9 - Себастиан Клостер-либеро (Лучано Де Чеко, Федерико Мартина, Лусиано Сорнета)
Старши-треньор: Хулио Веласко
БЪЛГАРИЯ: Андрей Жеков 1, Данаил Милушев 2, Николай Пенчев 3, Тодор Скримов 9, Теодор Тодоров 3, Виктор Йосифов 1 - Теодор Салпаров-либеро (Мирослав Градинаров 4, Мартин Палийски 5, Любомир Агонцев, Станислав Петков 1, Красимир Георгиев, Владислав Иванов-либеро)
Старши-треньор: Пламен Константинов.

ГАЛЕРИЯ от мача АРЖЕНТИНА - БЪЛГАРИЯ 3:0 - ТУК!!!