Уругвай и Парагвай продължават на 1/4-финал

Уругвай и Парагвай се класираха на 1/4-финалите на турнира за Копа Америка, след като завършиха 1:1 в последния си мач от предварителна група В. Хосе Мария Хименес откри за Уругвай в 29-ата минута, а малко преди почивката Лукас Бариос изравни за Парагвай.

Резултатът се запази непроменен и така и двата тима продължават на 1/4-финалите, като действащият шампион Уругвай попада като един от двата трети отбора в групите с най-добри показатели. По-късно днес фаворитът Аржентина излиза срещу Ямайка и при успех ще измести Парагвай от първата позиция.

Двубоят на "Ла Серена" ще се запомни с четири фрапантни пропуска на Единсон Кавани, върху когото лежи огромна отговорност в отсъствието на Луис Суарес, който още изтърпява наказание.