Пирин разби Созопол в първата си контрола

Футболистите на новия член на "А" група от отбора на Пирин Благоевград записаха победа с 3:0 /1:0/ над тима на Созопол в първата си контролна среща от предсезонната си подготовка. Мачът се игра тази вечер при хубаво време пред около 200 зрители на отличния терен на стадиона на клубната база на благоевградските "орлета" в село Рилци.

Играта, независимо от крайния резултат, бе сравнително равностойна и при добро за този етап от подготовката темпо. Първият гол за благоевградчани отбеляза капитанът Владислав Златинов в 43 мин. от 11-метров наказателен удар, отсъден от главния рефер Александър Костадинов за игра с ръка в наказателното поле от футболист на Созопол.

През втората част картината не се промени, въпреки че съперниците излязоха с коренно променени състави. В 69 мин. резултатът стана 2:0 в полза на Пирин. Вкара го влезлият като резерва Антонио Хаджииванов след хубава атака през центъра, завършена с прецизен удар от нападателя на домакините. Две минути по-късно отново Хаджииваново се пребори успешно с бранителите на Созопол, но изстрелът му прати топката малко над напречната греда. Класическото изражение на победата на "орлетата" 3:0 оформи в 80 минута друга резерва в тима на Неделчо Матушев - Тодор Траянов, който с отмерен удар от границата на наказателното поле прати топката в мрежата на тима от морския град. Малко след това и Мартин Тошев имаше възможност да отбележи нов гол за пиринци, но стреля над вратата.

Отборът на ОФК Пирин започна мача в следния състав: Ганев, Николов, Виячки, Стоев, Дяков, Зайденов, Туджаров, Тончев, Коцев, Наков и Златинов. През втората част в игра влязоха Бахтарлиев, Сандев, Тунтев, Попев, Карапетров, Бенгюзов, Траянов, Благов, Тасев, Хаджииванов, Тончев.

Подготовката на Пирин ще продължи следващата седмица с тренировъчен лагер в Банско. Отборът ще замине за планинския курортен град вероятно във вторник вечерта, съобщиха от клубната управа. В сряда ще бъде следващата контролна среща на Пирин с Ботев /Пловдив/ и тя ще се играе в Ракитово от 18 часа. До 11 юли са предвидени още пет контроли - с отборите на Локомотив /Пловдив/, Банско, Септември /Симитли/, Левски /София/ и Гандажасар /Армения/.