Синсинати би Детройт с голям шлем в 13-ия (видео)

За втора поредна вечер Тод Фрейзиър удари два хоумръна за Синсинати Редс, след което с нескрито самочувствие обяви, че заслужава титулярно място в Мача на звездите в МЛБ следващия месец. Тази нощ третият бейзмен даде чудесен аргумент за вота на феновете, като изстреля голям шлем в 13-ия ининг, с който донесе успеха на "червените" с 8:4 срещу гостуващия на ст. "Грейт Америкън" Детройт Тайгърс. Впрочем, именно 42-хилядното съоръжение в Синсинати ще домакинства звездното шоу на 14 юли.

"Смятам, че няма никакво съмнение, че трябва да имам запазено място в тима на Националната лига за Мача на звездите. Цифрите го показват – заяви нескромно Фрейзиър. – Разбира се, това зависи от гласовете на феновете, а те засега на са в моя полза. Но има време това да се промени."

"Ол стар" изборът ще продължи до 2 юли, а към момента лидерът на Редс е едва на трето място при третите бейзмени от НЛ със събрани 1 939 573 гласа. Фаворит за титуляр на Горещия ъгъл засега изглежда Мат Карпентър (Сейнт Луис Кардиналс) със своите 4 455 782 поддръжници, а втори е новобранецът Крис Брайънт (Чикаго Къбс), подкрепен от 2 198 522 фенове.

Освен големия шлем снощи Фрейзиър завъртя и соло обиколка, с която направи резултата 2:0 в 4-тия ининг. Гостите от Детройт също удариха два хоумръна в двубоя – Мигел Кабрера произведе троен изстрел за 2:3 в 6-ия, а Тайлър Колинс вкара четвърта точка, с която "тигрите" отново излязоха напред при 3:4 в 8-ия. Синсинати изравни веднага с RBI-сингъл на Браян Пеня в затварянето, след което двата тима си размениха 9 сухи защити, преди да се стигне до развръзката в долната част на четвъртия екстра ининг.

Шестият риливър на Редс за вечерта Бърк Бейдънхоп (W 1-2) получи победата в статистиката, след като за 1 ининг на работа в отварянето на 13-ия не пусна рънер на база. Стартерът Джони Куето бе изваден от игра при 1 аут в 6-ия ининг, когато мачът бе прекъснат за около час заради излелия се над стадиона дъжд.

Така приключи и дежурството на започналия за Тайгърс Дейвид Прайс, който за 5 ининга даде 4 хита и 2 точки. Впоследствие от булпена на гостите излязоха шестима риливъри, сред които губещ се оказа предпоследният Йън Крол (L 1-1), пуснал на база първите двама рънери в 13-ия.

Синсинати Редс - Детройт Тайгърс 8:4 (13 ининга)